FESTIVAL SPODNÍCH PROUDŮ

Na počátku byl festival Mlýn, který poněkud paradoxně pořádán Brňáky na mlýně Radouňka v Jindřichově Hradcim navázal na nespoutané večírky pořádané v kinopivárni v  Brně-Přízřenicích, později v klubu Boomerang (později Boro) a to asi od roku 2000. Mlýna se uskutečnily nezapomenutelné dva ročníky v létech 2003-2004:  akce byly kolorvány neuvěřitelným bordelem, návštěvníci festivalů si sami točili pivo a obsluhovali se za barem, čárky si dělali na zeď a všechno plus mínus nakonec vyšlo… Na jednu subtilní dívku při tanečních kreacích spadl reflektor. Na festival přijel Kajdy, účastnili se i policajti… Posledními počiny navazujícími na tradici koncertů Spodních proudů byl festival v Kutinách v roce 2005 a v brněnském klubu za pracákem o rok později. K původnímu názvu jsme se vrátili až v roce 2015, kdy proběhl večer v brněnském klubu Brooklyn. Pojmenování Spodní proudy se hojně užívá i mimo tyto akce, ani my si však neuzurpujeme právo být jedinými možnými.

K festivalu Spodních proudů vychází noviny Uši a Vítr 1603

25. března 2016
Brno – klub Paradox
Začátek v 18.00, vstupné CZK 100

kapely vystoupí v tomto pořadí:

Sounds of occupation – křest debutu!!!
Spytihněv
Hokr
Hameln
Balzamina

Současně uvedeme do světa nové split CDr kapel zesnulého Bohouška Cicka: San Francicko a 5 kilo ubrusu a také zbrusu nové noviny Uši a Vítr.

 

K účinkujícím:
Sounds of occupation
Brněnsko-Irská kapela vydává u Ears&Wind Records svůj debut jako ultralimitované CDr. Půjde o jejich Love Letter devadesátkám.

Hokr
Pražská art-rocková, alternativní formace, jejíž kořeny sahají do konce sedmdesátých let minulého století. Vydali asfaltový nosič Skvrny, několik lesklých kotoučů, z nich poslední (a takřka rozebraný) u Ears&Wind Records: Zahřáté brzdy optimismu. Od dob svého založení se stačili dvakrát přejmenovat – tedy v jisté životní etapě kapely se používalo jména Poco Loco,a by Hokr povstal z mrtvých na památné akci u Bubeníčků…


Spytihněv B
Rožnovská undrošská formace, která má neuvěřitelný koule ať už hraje pro prázdný sál, nebo narvané publikum. Po personálních dohadech, příchodech a odchodech a vznikly dvě sekce: FULL HD Spytihněv A, kde ovšem nehraje zakladatel kapely Butor a LO-FI Spytihněv B, který znamená gró téhle legendární formace. Bez příkras až na dřevo.

Balzamina
Povlak z mléka a použitých obinadel dopadl na všechny malé planety galaxie ZTCX85. Červené žaluzie naznaly, že čtvrté tisíciletí právě začalo, a tak neváhaly a v mžiku vyměnily veškeré gramofonové jehly, napůl se stáhly a vyhlížely nového dealera snů. Radost neskrývaly žárovky a černobílé retro krávy, co si odjakživa přály křídla alespoň z papíru. Vločky z igelitu vystřihoval bývalý veterinář pod dohledem tikotu jedenácti hodinových strojků a nemyslel na nic jiného než na nic. Transparenty plné křížů schoval papež ve sklepě a doufal, že ho nikdo neviděl. Měl na sobě tepláky z umělé kůže a odřezků z Valia. Andělský prach se stal minulostí a nikomu to nevadilo. Poté, co se lékárnici narodil jen ledvinový kámen, na oko se zastřelila a vše mohlo začít.

Hameln
je německé město ležící v Dolním Sasku. Je okresním městem okresu Hameln-Pyrmont. Město se stalo téměř celosvětově proslulé svou legendou o Krysaři. Jedná se o skutečný historický příběh z roku 1284, kdy měl neznámý krysař odvést z města 130 chlapců a dívek neznámo kam. Podle jedné z hypotéz, kterou vyslovil německý historik Wolfgang Wann a která má vztah k Česku, odvedl krysař-lokátor tyto mladé lidi na Moravu a ti tam založili vesnici Hamlíkov. Jinými slovy blues-thrash / ego-violence z Budějovic.

Další aktivity večera:
Budou uvedeny nové knihy neoficielního vydavatelství Ears&Wind Records. Vyjdou nové noviny Uši a Vítr, očekávejte i neočekávané…

Pro pamětníky pár momentů z historie festivalu Spodních proudů:

Více fotografií v archivu zde

Comments are closed.