NOVINKY OD EARS&WIND NA FESTIVALU NAPŘÍČ

Na festivalu Napříč v Meziříčku u Želetavy 26.- 27. srpna, představí vydavatelství Ears&Wind Records několik novinek knižních i zvukových. Budou se křtít básnické sbírky Lukáše Trejbala a Jakuba Urbance a CD Kolben-Kavlík a Friends, samozřejmě za účastí autorů. Současně ve druhém vydání vychází CDr zvukovodných pohádek Otomara Klodnera – Kočka na loupačku.


LUKÁŠ TREJBAL – Tahám za záchrannou brzdu

Sbírka zahrnuje básně z let 2013 až 2016. Básník žijící v Nymburce (nar. 1967), kde pracuje v pivovaru. V současnosti zpívá v obnovené kapele Oliverova dálka (dříve také Práva pupku). Pravidelně publikuje v literárním časopise Reví Mítink. Je autorem sbírek To je skoro básnička (dvojknížka s Mirkem S. Jilemnickým, přezdívaná „Žlutá“, Rozevlátá palice, 1997) a Na dnešek jsem spal líp (Vega-L, 2013). Publikoval ve sbornících Stíny plesu (Rozevlátá palice, 1993), Cesty šírání (Triton, 1996) a Kam až došel, to tam našel (Triton, 2008). Napsal publikace o rockových kapelách na Nymbursku Nymburská rocková scéna I. (Vega-L, 2006) a Nymburská rocková scéna II. (Vega-L, 2008) a publikaci o klubech a rockových skupinách Rockokodák (Rozevlátá palice, 1995).

 

JAKUB URBANEC – Z pírka bázní

Prvotina olomouckého básníka (*1987 v Ostravě). Ve tvorbě se po čtyřech letech vrátil ke slam poetry. V olomouckém regionálním kole v dubnu 2016 se umístil na 3. místě. Svou tvorbu doposud publikoval v útulně poezie Herberk, literárním obtýdeníku Tvar, ve sborníku Druhé škrtnutí nakladatelství Zápalka a ve Lžičce v šuplíku. V 18. ročníku Studentské literární soutěže Univerzity Palackého v Olomouci byla jeho tvorba oceněna 3. místem. Vystupoval a vystupuje zejména v Olomouci (Slam Poetry, Autorské čtení U Magora, Night of the Living Readers, Lžičkočtení, …), dále četl na menších akcích ve Valašském Meziříčí (V LI-HU), Brně, Ostravě (Lusus Poesis), Praze (Jinonická sonáta), Mohelnici či Uherském Hradišti.

 


KOLBEN-KAVLÍK AND FRIENDS – Žití strůjce
Muzikou se člověku můžete dostat až k srdci, až do morku kosti, i samotný duše. A právě tahle parta „obstarožních mániček“ umí udělat takovou muziku. Sedíte, posloucháte, podupá-váte si do rytmu, necháte se unášet… a najednou zjistíte, že tep vašeho srdce je shodný s jejich rytmem. Že se člověk usmívá jako pitomec a vzápětí má slzy v očích. Nejsou to žádný dojáky pro náctiletý lolitky, ale bytelnej, poctivej underground…. Píše v kriminálnickém bookletu vloženém v krabičce k CD Hannah Haller a nutno souhlasit.

 

OTOMAR KLODNER – Kočka na loupačku

Sluchovodné pohádky z pera Otomara Klodnera. Autorem je frontman undergroundové kapely Terra Ignota, Kolben–Kavlík a dalších. Vypráví: Otomar Klodner, Helena Grygarová a Jan Zelinka. Hudební doprovod: Otomar Klodner, Jan Zelinka, Pavla Krucká.
Pro nemalé i nevelké. Dozvíte se například O pilné Panímandě, která začala u starosty a skončila až u papeže… Podmanivé, vtipné, přemýšlivé a setsakramentsky poslouchatelné.

 

Křtíme na festivalu Napříč – 26. a 27. srpna 2016
Tituly Ears&Wind Records získáte z první ruky na e-kšeftu Dřevěná cikáda
Katalog knižních titulů Ears&Wind Records
Katalog audio titulů Ears&Wind Records