NOVINY UŠI A VÍTR 2014-01

Blíží se vzpopomínkový festival Homér’s memorial. Ten se 11. a 12. ledna 2014 bude konat po třetí a vzpomínkový je proto, že si jím připomínáme brněnského básníka Pavla Homéra Ambrože, který z tohoto světa odešel 20. listopadu 2011. K příležitosti festivalu vychází od základu překopané noviny Uši a Vítr. Protože léta bojujeme s malým formátem, snažili jsme se je udělat praktičtější, ušetřit místo a doplnit ho obsahem a aktualitami. Zachovali jsme zavedené rubriky a přidali další…

V aktuálním čísle najdete:
NIC NELÁMAT PŘES KOLENO (rozhovor Honza Bartoň a Pavel Malý)
ZNAČENO CESTOU (z blogu J.E. Friče)
SÉPIOVOU KOSTÍ (poesie Simony Halmazňové)
LES – KRÁKOR RETROSPEKTIVA (reportáž Ivoše Krejzka a fotky Zdeňka Vykydala)
DŘEVĚNÁ CIKÁDA A RECENZE (novinky na pultě které by vás mohli zajímat a recenze)
ZA LUBEM (Fidův komentář k OSA)
COMICS (Vendula Chalánková)
ZABABÓNĚNO (Rum vzpomíná na Vůdštok a Honzu Floriana)

 

v čísle najdete i program festivalu Homér’s memorial, otiskli jsme taktéž Otevřený dopis porotě Ceny české hudební kritiky Apollo od kapely Houpací koně. Číslo bude distribuováno poprvé na akci Homér’s memorial 10. a 11. ledna 2014 v brněnském klubu Boro. K presenčnímu čtení bude v brněnské putyce Mandragora. Elektronická verse je grátis v archivu, stejně jako čísla doposud vyšlá. Tištěné číslo stojí 25Kč.

 

Ve velkém vydání tohoto čísla najdete jako přílohu černý kotouč s Homérovým čtením, které nahrál v březnu l. P. 1992 v brněnském studiu Kontrapták a brožuru s texty. A navíc libůstku pro znalce! Nástěnný kalendář s aktem někdejší undergroundové divy Nikoly Muchy. Ta zapózovala našemu dvornímu fotografovi Vladimíru Havranu Smýkalovi v útrobách klubu Boro. Velké vydání vychází v limitované řadě 50ks a stojí 50Kč.

 

Aby bylo jasno, velkým vydáním vás chceme motivovat k přeplatnému Uší. Předplatné máme pojato takto:
Uši a Vítr vychází nepravidelně, obvykle k příležitostným výjimečným akcím. Běžné rozpětí mezi čísly se ustálilo na dvou měsících. Máte-li zájem o odběr do schránky, můžete si u nás předplatit libovolný počet výtisků. Cena čísla má spodní hranici 25 Kč, porto neúčtujeme a horní cenová hranice není omezena (za něco musíme tisknout a něco musíme pít). Např. roční předplatné tedy činí 150 Kč. Přeplatitelé navíc získávají zcela grátis přílohy dodávané k vybraným číslům.

Chcete-li své Uši, pište na adresu:
redakceusiavitr[helix]email.cz

Tamtéž pište, máte-li chuť se stát součástí Uši a Vítr, eventuelně nám chcete něco chytrýho poradit, nebo koupit pivo.

 

V roce 1996 založil J.E.Frič.
Číslo 1401 MMXIV SNĚDEN pro vás připravila redakce:
z Brna: Fido a Honza Bartoň a z Tübingenu Milan Haußmann.