PODPOŘTE NÁS

Možná jste registrovali nedávné spuštění virtuálního jukeboxu na našem webu spodniproudy.cz kde jsou k poslechu skladby z většiny alb co jsme na značce Ears&Wind Records a Klikotoč Records vydali. Nyní byly doplněny i některé starší kusy, zejména pak velmi raritní skladby z poloviny osmdesátých let vydané na trojCD Lennoniáda – Music Session 1985 a čtyřCDr Jankova svatba z roku 1986.

Jukebox spustíte kliknutím na ikonu v pravém sloupci webu spodniproudy.cz, nebo prostým zadáním adresy: spodniproudy.cz/jukebox v libovolném internetovém prohlížeči s instalovaným flash přehrávačem. Pak už jen ovládáte myší, nebo kurzorovými klávesami a můžete se přesvědčit o rozmanitosti titulů z našeho katalogu, kde najdete od kakofonního soundu, přes klasický big-beat,  lo-fi maníky a alternativce až po pornofolkaře , bluesmany a zvukové experimentátory. Underground umí být pestrý.
Ve spodní části okna s přehrávačem se píše:
PODPOŘTE NÁS NÁKUPEM – ORIGINÁLNÍ NOSIČE K MÁNÍ V OBCHODĚ DREVENACIKADA.CZ
Ne to není fór. Bez podpory ze strany milců jiné kultury těžko budeme držet vysokou laťku vydávaných titulů. Výroba desky či knihy stojí vedle práce kterou děláme rádi a bez honoráře i nutné finance k jejich výrobě. Nikdy jsme vás neobtěžovali žádostmi o sponzorinng, nevystavujeme vychcaně zamýšlené tituly na nejrůznějších klikacích webech s pozvánkou na veřeři s nejštědřejším dárcem a podobnými trapnostmi, netrávíme večery v akademických kavárnách sepisováním žádostí o granty, nesomrujeme dotace. Namísto toho pracujeme na vydáních jimž věříme a která nám  dělají radost. Bohatě stačí, když si občas nějaký originál koupíte, sobě uděláte radost a nám dáte jasný signál že naše počínání má smysl. Nebo si myslíte že nemá?
Nedlouho po vzniku serveru FairPriceMusic.cz jsme nabídli i virtuální alba k prodeji. Prodalo se jedno. Přesvědčuje mě to o tom, že jsou naše fyzické nosiče s pěknými booklety a obaly oblíbené. Nyní k nim tedy máte ještě snad dostatečně nabitý jukebox, ať nekupujete zajíce v pytli.
Sběratelé všeho co se dá stáhnout tzv. zdarma by se snad mohli chytit za nos i když dost pochybuji že dočtou až sem.

Dobrý poslech, inspiraci a dobře vychlazený lahváče přeje
-fido-

 

Pár obrázků z naší zahrádky: