Sedmnáctý ročník festivalu Krákor je za námi, pivo je vypito, rány vylízány. Rány na buben dozněly. Na festivalu jsme pokřtili dvě desky. Za neuvěřitelné ostudy skvělý debut Špinavého spodního prádla z Olomouce, nazvaný Rány na buben a tak trochu v utajení si odehráli svoji premiéru a derniéru současně Balet československého rozhlasu, přičemž jsem k této příležitosti vydali 50-ti kusovou raritu nazvanou Taky tak vypadal. Ve spolupráci se spřízněným rádiem Cyp z Ostravy jsme obnovili druhou scénu, stejně jako jsme ji měli kdysi v Krumlově a později v Radešíně, tentokrát to byl dost riskantní počin, který ovšem vyšel skvěle… Pomalu se scházejí fotky a videa z festivalu, tak zatím malá ukázka, postupně budeme aktualizovat…
Sobotní malá scéna patřila rádiu Cyp, zde na záznamu Jiří Neduha čte ze své knihy, na pozadí se ozvývá zvučení v tunelu. Níže brněnská Zeměžluč.
Brněnské Hrozně není nutno představovat. Na značce Ears&Wind Records vydali po dlouhých třiceti létech hraní debut Už není čas, desku která přesto že je skvělá je výborně hodnocena dokonce i hudebními kritiky.
Malá fotosonda do sedmnáctého ročníku níže. Řada fotografií rovněž na Kniha ksichtů – Krákor 2015. Program festivalu a zvadlo k nalezení zde.
Ukázky z desek, které byly uvedeny na Krákoru 2015:
Špinavé spodní prádlo
Rány na buben
Ears&Wind Records 2015
K dostání na Dřevěné cikádě (zde)
Balet Československého rozhlasu
Taky tak vypadal
Ears&Wind Records 2015
K dostání na Dřevěné cikádě (zde)
A tradiční zátiší s čarovnými předměty. Lehce dementní výrazy poukazují na náročný prodloužený víkend. Za rok na viděnou.