DEGUSTACE POPELA – VEČER SPODNÍCH PROUDŮ 1. BŘEZNA 2014

Degustace popela, 1. března 2014, Brno - Mandragora Degustace popela, 1. března 2014, Brno - MandragoraVečer spodních proudů spojený se dvěma křty. Uvedení knižní prvotiny Lucky Ruškové – Monology křehkého vědomí a CD underground/punk/elektro kapely Havárna – Óda na piču. Ceny mírné, nabitý program, omezená kapacita pro bezmála brněnskou událost roku.
Vstupné 100Kč získáte na místě do 18.30 hodin, poté se na akci z kapacitních důvodů buď dostanete, nebo nedostanete. Pokud si chcete vstupenky reservovat, napište nám. Budeme vám je držet do 19.00.

1. března 2014, od 19.00
putyka rockowa, Brno – Mandragora (Křenová 10)
moderuje Marek Sobola

 

Audioupoutávka k Degustaci popela

 

Pořadí účinkujících:
19.00 LUCIE RUŠKOVÁ – autoské čtení a uvedení knihy
20.00 HOKR
21.00 HAVÁRNA – křest CD Óda na piču
22.00 PEACOCK BALL

 

LUCIE RUŠKOVÁ Ženský element, básnířka Lucka Rušková. Klub 77, Banská Bystrica, 28. září 2013.  Foto © Andrej Čulák. Ženský element, básnířka Lucka Rušková. Klub 77, Banská Bystrica, 28. září 2013. Foto © Andrej Čulák.Původně brněnská, dnes pražská básnířka uvede svůj knižní debut Monology křehkého vědomí. Na ploše sto stran vychází básně v próze jako autorčina tištěná prvotina a druhý knižní titul vydavatelství Ears&Wind Records.  Kniha je ilustrována grafickými kolážemi brněnského výtvarníka, hudebníka a fotografa Vladimíra Havrana Smýkala.  Uvedení knihy a autorské čtení.

 

HOKR Hokr, Krákor 2011, Ostopovice u Brna Hokr, znamenitá pražská alternativa, Krákor 2011, Ostopovice u Brna, foto © Vladimír SaboPřesným příkladem správného vydavatelského kroku je právě Hokr, mně doposud skrývaná perla… Art rock se tu lehounce mísí s repetitivními okamžiky, klávesové nápady potkávají v nenápadných miniaturách klasiku, underground v přímém konfliktu s hudbou pater vyšších…
(Radek Kopel v recenzi k aktuální desce Zahřáté brzdy optimismu /Ears&Wind Records, 2013)

 

HAVÁRNA Havárna s programem Óda na piču. Homér's Memorial, 10.-11. ledna 2014, klub Boro, Brno. Foto © Arnošt Zukal Havárna s programem Óda na piču. Homér's Memorial, 10.-11. ledna 2014, klub Boro, Brno. Foto © Arnošt ZukalNěkdejší parta vyhulených týpků z putyky U musea, přestože někteří členové opustili nekropoli aby se přistěhovali na periferii metropole kapela nezanikla, ale uzrála a natočila dlouhohrající desku Óda na piču. Po pálené (a dávno rozebrané) prvotině Pičoviny nastává další ohledání dámského genitálu a Havárna přichází se staronovými skladbami zabalenými v neodolatelném kabátě (přinejmenším pro heterosexuální menšinu fanoušků).  Majstrštyk Óda na piču pokřtíme se vší počestností. (Ears&Wind Records 2014)

 

PEACOCK BALL Peacock Ball Peacock BallHard-rocková formácia tvorená kvartetom hudobníkov z Banskej Bystrice, ktorá zahájila svoje pôsobenie koncom roka 2012. „Inštrumentálne poňatie, energická show, gitarová improvizácia a prvky psychedélie“. Každopádně lze předpokládat že brněnské návštěvníky usadí podobně jako návštěvníky festivalu Napříč na konci léta 2013 u Skláka na mlýně. Brněnská premiéra!

 

JENERÁLNÍM SPONSOREM AKCE JE STUDIO KOKOTŮ KULTURSZENE