FESTIVAL SPODNÍCH PROUDŮ – Zrušeno

27. března 2020
BRNO-Unleaded coffee, Hybešova 46

NAŘÍZENÍM VLÁDY ZRUŠENO

STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE
„Bomba pop music! Namísto těžkopádného zvuku bučících saxofonů a pohřebního bubnu, jak bývá neblahým androušským zvykem, se z prken pódií jež znamenají jen samé průsery, hrnul svérázný hybrid šaškovského hard rocku, rock´n´rollu, popu, stojící pevně na zemi a zespodu jakoby podmázlý punkovým mýdlem. Folk, regé, bláznivá samba i parodie dechovkářského křupanství, to vše k tomu také patřilo… Expresivní projev dvou frontmanů, doplněný nejrůznějšími rekvizitami, poskytoval dokonalou podívanou. Nápady, vtip a um vytvářely kus dobré zábavy, takové, kterou nám ministr kultury ČSR ani Ein Kessel Buntes poskytnout nemohli.“
(in Oslí uši 1989)

HOKR
Pražská prog-art / alternative / undergroundová kapela vznikla v roce  1979. Základ kapely tvořili Pavel Čermák, Petr Čermák, Petr Hrkal, Vítek Novák/ Rosnecký, Vladimír Liška. V roce 1999 byla činnost kapely ukončena koncertem a současně pohřební hostinou v Klubu  hospody u Bubeníčků v Praze. Od roku 2004 čtyři z nich pokračují v alternativní formaci Poco Loco až do podzimu r. 2010, kdy se kapela  rozhodla vrátit ke svému původnímu jménu Hokr. Tzv. zmrtvýchvstání HOKRu se konalo rovněž v Klubu hospody U Bubeníčků.

LAMRAM JAM
Lamram Jam je brněnská kapela kolem frontmana Jana Lamrama. V roce 2018 vydala své první a zatím jediné album Peřeje. Hudebně se pohybuje v žánru rock s výboji do hard-coru. Nedílnou součástí tvorby jsou poeticko-reflexivní texty Lamramovy inspirované Brnem a okolím.