HOMÉR’S MEMORIAL 2018

HOMÉR’S MEMORIAL – 7. ROČNÍK
13. ledna 2018, od 19.00, klub Paradox, Brno


19:00 Nadívaný skřivánek
20:00 Křest Dno č. 27
21:30 Lamram jam
22:30 Terra Ignota – křest desky Hlídám si vzdech
23:30 Fask Luma

NADÍVANÝ SKŘIVÁNEK
Boskovicko-brněnská kapela navazující na brněnskou post-undergroundovou tradici. Složení: Petr (Čočka, Idiot Crusoe, ex-Pařez) – kytara, zpěv;
Miron (ex-Děsné chmury, ex-Karlovy hračky, ex-Zdravá výživa) – baskytara, zpěv; Olga (ex-Pařez) – klávesy, tamburína, zpěv; Gianni (ex-Oka Mžik) – klávesy, zpěv; Karel (ex-Karlovy hračky) – bicí; Radek (ex-Horkou jehlou, ex-Ta druhÁ) – klarinet; Gon (ex-Kosher Band) – akordeon, zpěv

KŘEST REVUE DNO
Česnekový guru Luboš Vlach pokřtí s přáteli další číslo undergroundového revue Dno, součástí bude česnekové CD.

LAMRAM JAM
Crossover-hardcore z Brna. Kapela kolem Honzy Lamrama (hlas), na kytaru Víťa Raška, na basu Renata Rašková (oba např. Metalurg, Balet Československého rozhlasu), sestavu doplňují vídeňský saxofonista a klávesák Mani Toifl a bubeník Tomáš Mencl.

TERRA IGNOTA
Pražská undergroundová kapela, země neznámá, temná a rozmanitá. Hrají od roku 1989 a na festivalu pokřtí své CD „Hlídám si vzdech“. V kapele kromě Kolbena (kytara, zpěv) dále hrají Dana Janovská (klávesy, zpěv), Zdeněk Rampa „McQuack“ (bicí) a Petr Dvořák na basu.

FASK LUMA
Experimentalní crossover z Prahy. Kvartet oscilující na pomezí minimalismu, noisové estetiky i punkových a jazzových základech. Od roku 2004 vystupují jako Nedělní lidé, v roce 2012 přerostli do Fask Luma. V kapele hrají Juan F. Kastl (basová kytara, text & hlas, elektronika, objekty), Matt „Šuá“ Pěnošek (bicí souprava, objekty), Nakk Šaraj (trombón, hlas, basová kytara, elektronika, klávesy, objekty) a J. R. Puchlina (kytara, hlas, fujara, klávesy, objekty).


Festival Homérs Memorial má tradici od roku 2012, po Homérově smrti na podzim roku 2011 ho  vymyslel jeho dlouholetý vydavatel Luboš Vlach jako posmrtný pomník básníkův, hlasitou vzpomínku na Homéra. Od roku 2012 pořádají festival Homérs Memorial lidé kolem vydavatelství Ears&Wind Records a revue DNO. Festivalem se prolínají kapely, které Homér inspiroval v jejich tvorbě, nebo s nimi dokonce vystupoval, stejně jako kapely úplně z jiného ranku, básníci, performeři, šejdíři, kolotočáři, stolaři a dokonce i úředníci.


V létech minulých byl Homérs Memorial akcí dvojdenní, nekonečným pařákem. Tentokrát tomu je jinak, protože v předvečer Homérs Memorial, proběhne v Paradoxu akce příbuzná a sice Pijaticum Musicum, aneb 100 Jara&Fido. Stoleté undergroundové narozeniny.
Jak to vypadalo na Homérs Memorial v předchozích létech, o tom svědčí pár archivních záběrů velice dobře zachycujících atmoféru akce:

Homér’s Memorial IV. – Brno, klub Boro, klub Boro, 9. – 10. ledna 2015


Homér’s Memorial III. – Brno, klub Boro, klub Boro, 10. – 11. ledna 2014


Homér’s Memorial II. – Brno, klub Boro, klub Boro, 11. – 12. ledna 2013

Homér’s MemorialBrno, klub Boro,  13. -14.  ledna 2012