LES – KRÁKOR RETROSPEKTIVA 25.11.2017

LES – KRÁKOR RETROSPEKTIVA, KRÁKOR PERSPEKTIVA
25. listopadu 2017, klubu Paradox v Křížové ulici č. 20, na Starém Brně

„Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadat.“ /Freud/

Akce kterou si připomeneme uplynulý 19. ročník a blížící se 20. ročník festivalu Krákor. Festivalu který se roky stěhoval, až našel azyl v ruinách Hitlerovy dálnice v Ostopovicích u Brna. LES je festival malých rozměrů, klubovka kam zveme matadory festivalu i mladou krev. I LES plný zvěře se za pár let své existence stačil několikrát přestěhovat. Poprvé se uskutečnil jako Desáté výročí vydavatelství Ears&Wind Records v roce 2012 v klubu Boro na Křenové, kde probíhal až do smutného konce mateřského klubu. Následoval dnes již rovněž nefunkční Brooklyn a od roku 2015 klub Paradox.

NA POSLEDNÍ CHVÍLI SE NÁM PROGRAM OPROTI PLAKÁTU PONĚKUD ROZROSTL:

Projekce filmů od 18.00:
PÁJA+FOXYMON
Kravál od 19:00:
ANTIKOROZNÍ ZÁKLAD
MATKY Z VÝCHODU
STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE
POVINNÁ SLEPOTA
DIE RETARDOVANÝ KOKSOPLYN

 

MATKY Z VÝCHODU


Bigbít chlapů od lopat fascinovaných hudbou Franka Zappy. Břeclavskej rachot ve složení: Libor „Grba“ Grbavčic – kytara, zpěv, Petr Tuček – baskytara, zpěv, Miroslav Chromý – kytara, Petr Budík – tenor saxofon, zpěv, Lumír Reichmann – baryton saxofon, Milan Machain – bicí

THE OLD GOOD HANDWORK (Stará dobrá ruční práce)


Písničky – to je základní znak hudby Staré dobré v časech rozbujelého, víceméně nápaditého českého rockového ´konstruktérství´. Logickým důsledkem ´písničkářství´ je potom i lidovost tvorby Staré dobré. Dá se zpívat s sebou na koncertě, v hospodě, v práci i u táboráku. Lidovost písniček SDRP vystihuje i orientace skupiny na ´hyper pop´. Ne lidovost televizní, rozhlasová, či ´týmová´, ale lidovost Jima Čerta, Hrabala, lidovost hospod se všemi těmi kecy, žvásty, klípky, v jádru ukrývajícími vždy to pravé ořechové – vlastní myšlení, názor v opozici k ohlupující vůkolní mase tzv. reality. /Mašurkovské podzemné 1989/

POVINNÁ SLEPOTA


Legendami opředený soubor z Hané. Pro znalce k dispozici na kompilaci Jankova svatba se záznamem z roku 1986 z vesnice Obědné. Pro ostatní dva záznamy z poslechu tehdy a úpo třiceti létech:
Povinná slepota, archivní záznam z Jankovy svatby v Obědném (1986)
Requested file could not be found (error code 404). Verify the file URL specified in the shortcode.


Povinná slepota, archivní záznam z Jankovy svatby po třiceti létech (2016)

DIE RETARDOVANÝ KOKSOPLYN


Protistátní filharmonie bez Miloše Kocmana – soubor nehráčů na rozličné instrumenty s prvním dělnickým císařem coby dirigentem publika. 


A jaký byl Krákor v létě? Několik momentek najdete zde: