TITULY VYDANÉ (DVD)

Přehled titulů Ears&Wind Records. Pokud vám chybí titul ve sbírce, můžete si ho objednat prostřednictvím našeho domovského e-kšeftu drevenacikada.cz, nebo nás přímo kontaktujte.

 

DESET LET EARS&WIND RECORDS
Fotosešit + DVD
Sešit fotografií Emira&Chaliho z výročí vydavatelství 16. a 17. listopadnu 2012 v brněnském klubu Boro, kdy Emir po dva dny vyčerpávajícím způsobem dokumentoval dění v mece brněnského undergroundu. Návdavkem DVD, PAL, 45 minut, stylově černobílé. Prostřih záznamů ze tří kamer (Zdenál, Havroš, Chlup), zvuk z vlané většiny z osmikanálového záznamu do mixu, v některých případech jsme byli nuceni sáhnout po původních audiozáznamech z kamer. Zvukově vyladěno ve studiu Chlív.

Mira Kubín DVD
Hrozně DVD
Hynkovy zámky
DVD
Stará dobrá ruční práce
DVD
Nedělní lidé
DVD
Já jsem poznal…
Záviš
Josef Klíč
DVD
Hokr DVD
Tyršova společnost
DVD
Česnekový hlavy
DVD
Čočka
DVD
Martin Sedlák
Petr Machač
Róbert Jurinek
Marek Timko
Ivoš Krejzek
DVD
Marek Sobola
DVD
a další…

Namísto bukletu fotosešit momentek z akce od  Emira&Chaliho.
Katalogové číslo: SPL 046-9
Vyšlo v roce 2013
Formát: DVD PAL, 45 minut


 

JUDE – Psychodeformátor, aneb překvapení v kryptě
Návrat k lo-fi kořenům, jde o filmovou adaptaci dadaistické kultovní divadelní hry. „Psychodeformátor aneb Překvapení v márnici“. Absurdní dialog dvou umrlců (v podání básníka Styla a Ivo Štefana, jinak zpěváka někdejší kapely  Ginnungagap) je prošpikován divokými střihy detailních záběrů vodního živlu. Pikantní je téže živý doprovod smyčcového kvarteta složeného ze sólisty národního divadla, metalového bubeníha (samozřejmě tentokrát hrajícího na housle), architekta a Šolicha z kapely Pod Černý vrch.

Film byl natočen v americké normě takže první dvě promítání bylo nevypočitatelně doplněno (dle použité promítací techniky) nezáměrnými efekty (zrnění, pruhy), které však autor nepovažoval za závadu. Přesto v roce 2005 proběhl nový sestřih filmu ve studiu Nunyx (tentokráte s převedením do evropského). Tato verze vyšla v roce 2005 u vydavatelství Sopel ve formátu DVDr a od první verze se liší jen převedením do černobílé barvy a samozřejmě kvalitním střihem.

Hudba: Hořínské smyčcové kvarteto
Minajev, Polívka, Šolich, Vokurka
Kamera a režie: Jude
Mrtví: Yves Stefanivos, Stylus
Natočeno 20. 10. 2003 u Mělníka

Katalogové číslo: SPL -9
Vyšlo v roce 2005
Formát: DVDr PAL, 25 minut