VYDAVATELSTVÍ

::  VYDANÁ CD ZDE
::  EWR DIGITAL ZDE (DESKY KE STAŽENÍ)
::  VYDANÉ KNIHY ZDE
::  ASFALT ZDE
::  NOVINY UŠI A VÍTR ZDE
::  E-KNIHY EDICE DNO ZDE

Vydavatelsvtí Ears & Wind Records funguje na ryze undergroundovém principu, nahrávky které vydáváme nejsou financovány z dotací, tituly na nichž se podílíme vznikají samizdatovými aktivitami. Zatímco jiní se tváří jako nezávislá, mnohdy dokonce undergroundová vydavatelsví, my jím skutečně jsme a termínu underground neužíváme jako obchodní značky, ale jako niterného, osobního náhledu na život. Přesto že tituly které vydáváme vznikají na koleně, jejich zpracování je  profesionální. Od masteringu po zpracování obalu a množení nosičů. Spolupracujeme s najzásadnějším domácím undergroundovým labelem Klikotoč a rovněž s vydavatelstvími Šot a Anne a s nahrávacím studiem Chlív.  Máme tak přístup do archivů sahajících až do počátku let sedmdesátých, stejně jako profesionální nahrávací studio pro tvůrce současné.

Naše tituly v běžných obchodech nekoupíte, desky tedy nejsou ohyzděny čárovými kódy a dostane-li se k vám střípek z naší produkce, získáte v něm cenný artefakt nedotčený komerčními nešvary. Domníváme se, že i v digitální době mají fyzické nosiče své místo a tituly vydávané na značce Ears and Wind Records jsou tedy vypilovány do posledního detailu, včetně vyčerpávajících bookletů.

První vydavatelský počin jsme učinili v roce 2002 a šlo tehdy o sampler k festivalu Krákor a právě tento festival dnes mimoděčně potulný je s vydavatelstvím Ears & Wind Records od nepaměti spjat. Hudebníci napříč žánry na tomto festivalu účinkují a mnohým z nich vyšla deska právě na naší značce.
Vydavatelská činnost Ears & Wind Records plynule navázala na tvůrčí linii započatou pod křídly Sopel tzv. productions, což byl původně spolek přátel pořádající koncerty, později až do samovolného vyhnití občanské sdružení. Od roku 2006 užíváme pro vydavatelství názvu současného. Volně přeloženo nemusí Ears & Wind znamenat pouze Uši a Vítr, ale rovněž v poli se klasy klátící. Název byl inspirován snem básníka Jaroslava Erika Friče, v němž se stal majitelem vydavatelství vinylových desek. Vydavatelství neslo název Ears & Wind Records – v poli klasy se klátící, což trefně vystihuje pozici vydavatelství, vydavatelů i vydávaných…

Od počátku vydavatelské činnosti se zabýváme výhradně nekomerční kulturou a mapujeme hudbu mimo prkna co znamenají svět. Vydali jsme řadu samplerů, živých i studiových záznamů z nichž většina je ke slyšení rovněž v éteru štvavé vysílačky rádia Dráťák. Dají-li bohové, mnoho jich ještě spatří světlo tohoto světa.

-fido-

Z nelegend legendy uková, vaše undergroundové vydavatelství Ears&Wind Records.