EDICE DNO

SU dno a su edice
SU expedice spodních proudů
SU…
vycházím na jevo
čti a stahuj…
spatři co patrno
v edici DNO
nadávej lamentuj sacruj
migni se do čela
sakra… tak už se chruj…
než čas ti odteče… čéče

Založeno L. P. 2019 v Brně jako společný projekt vydavatelství Ears&Wind Records a Revue DNO. V rámci této spouštíme od prosince 2019 Virtuální knihovnu, ve které najdete všechny vydané tituly v elektronickém formátu.

TITULY VYDANÉ
(řazeno od nejnovějších po nejstarší)

Kateřina Benešová & Luboš VlachPĚCHY
Puťák pudů, rýmů, rytmu tmy a světla puzení agape, emopoezie nakope rýmu, rýmovníkem na ni… vůni duševní sou-znění, zrnění, vrnění, promění v domnění, že v domě není nic než vlnění. „Půjdem spolu do bett, Ema…“ to je tam, kde se peče chleba… kde emoce kyne a jedna měřice kvazi kvásku vzkypí mnoho těsta, rozvětvená cesta…

Kazirmut Knoblauch, Karl Kabrnoch & kol.ŽIVELNÁ ABECEDA
Karlos Kabrnoch po devětadevadesáté korektuře zešílivší abecedy prohlásil:Toto není živelná abeceda, ale živelná pohroma gigantických rozměrů. Ze spoluautora Kazirmuta by měly být vyškrtnuta první čtyři písmena jeho křestního jména. Tato kryptická kniha byla a vždy bude velkou zkouškou trpělivosti. Ještěže byla stvořena v rámci ilegality. Přes veškeré tvůrčí pěstní souboje (skóre 99:0 pro Kabrnocha, Kazirmut nevěří na kvantifikci) však nutno tuto abecední sbírku veršů vyzdvihnout do výše a políbit, neboť povstala z krve a potu jako vítězství poezie nad rozumem!

TEREZA SMETANOVÁ & LUBOŠ VLACHCHVĚNÍ
Intimní poezie interaktivní… žádné blbé neosobní zboží, žádnej virovej „výrobek” takzvanosti, nýbrž korelace konkrétního s abstraktním ve světě symbolů… v poezii není místo pro soukromí; ale i KDYBY to bylo zboží, pak ať má hodnotu prožitého… Některý lidi to provokuje, ať už z jakýchkoli OSOBNÍCH důvodů… jiné texty než osobní mne nezajímají a ani nevím které by měly být, snad ne nějaký obecný; to se přece nikomu takto neděje…

LUBOŠ VLACH & TEREZA SMETANOVÁSCHWEINE RÁJ
„interaktivně osobní sbírka veršů, vysvlečená… dýchá, je živá a krásná.“

EZTHodina vytřeštěných očí
Sbírka dochovaných fragmentů z let 2017–2019. Autor narozen v roce 1997, žije v Brně na Moravě. Typograf, grafický designér, redaktor edice DNO pod vydavatelstvím Ears&Wind Records, publikuje pod pseudonymy EZT a jinými.

Kateřina Benešová & Luboš VlachEMO PŘÍTELEM VŠEHO
Emo v Emanovi a Emě řádí a dovádí denně uvnitř i ve vně… řádně, tvrdě, něžně, jemně… řádí v každém z nás, Emanův mrk řas i Emin kras hravě nahlas nese se hlas… verš k verši pro vás z nás… emoční atlas.

Honza Bartoň NEHODÍCÍ SE ŠKRTNĚTE
Souborná sbírka juvenilií z let 1998–2004. Autor (narozen r. 1981 v Kyjově, v současnosti žije v Brně) vydává almanach poesie Um pakultury, v rámci brněnského vydavatelství Ears&Wind Records vydává hudební nosiče a knihy a rovněž je redaktorem novin Uši a Vítr.
Od konce 90. let organizuje kulturní akce, především rockotéky, koncerty a hudební festivaly (např. Homér’s memorial, Festival spodních proudů, Ponavafest, Krákor, Festival Napříč – Konec léta u Skaláka či Potulný dělník).

Jajn & Jana IluminatioPOHÁDKY O AFGÁNSKÉM UCHU
„Jsem naprosto nadšený, i když by to do mne třeba neřekl, kdyby mne v tomto pokoji nezúčastněně pozoroval. Tato slovní smršť mne omráčila… naprosto jasně, vtipně, krutě, mrštně, smutně kráčí k jádru pudla. Úžasné obraty, obrazy, zkrátka mimořádné lyrické tornádo ženoucí se podělaným světem. Jana a Jajn společně napsali cosi ojedinělého…“ (Jiří Kačur)

Jajn & Jana IluminatioNUR DIE TOTEN… BLEIBEN JUNG…
„Jsem naprosto nadšený, i když by to do mne třeba neřekl, kdyby mne v tomto pokoji nezúčastněně pozoroval. Tato slovní smršť mne omráčila… naprosto jasně, vtipně, krutě, mrštně, smutně kráčí k jádru pudla. Úžasné obraty, obrazy, zkrátka mimořádné lyrické tornádo ženoucí se podělaným světem. Jana a Jajn společně napsali cosi ojedinělého…“ (Jiří Kačur)

Tereza Smetanová & Luboš VlachNÁVRAT
„Na první vomak text rozháraný, ale není! Je klidný jak stojatá voda, je meta a fyzický, je složitě jednoduše prozaický, vopravdický, vzdušný, odlehčený, rozverný, bezbolestný, čistý, je to mela…“

Luboš VlachALLIUM ZOOM
poezie vůně, druhý díl česnekové trilogie L. V.

REDAKCE:
EZT – ezt[helix]christiania.cz
Luboš Vlach – jajn[helix]email.cz
Honza Bartoň – honzabarton[helix]seznam.cz
Marek Sobola – marek.sobola[helix]unob.cz

EDIČNÍ PLÁN (část roku 2020):
Jajn & Jana Iluminatio – Sto tisíc božích mrknutí
Jajn & Jana Iluminatio – Kurs modální spekulace
Luboš Vlach – Drtičky básně
Jajn & Jana Iluminatio – Fantazie je víc než štětec
Jajn – ÕRATIÕ ALLIUM
Jajn & Jana Iluminatio – Necesty
Marek Sobola – Ďas!
Šebestián Dřevohryz – Glembele nemele
a další…

ARCHIV VŠECH ČÍSEL ČASOPISU SPODNÍCH PROUDŮ – REVUE DNO NALEZNEŠ ZDE.

Chceš zvědět víc? Chceš do DNA přispět?
Rukopisy, črty, fragmenty aj. zasílej na adresu
revuedno[helix]email.com.
Sleduj nás na knize ksichtů:

Facebook