Festival 3BEAT byl založen v roce 2012 z potřeby na jednom pódiu realisovat vystoupení žánrově rozmanitých uměleckých těles rekrutovaných zejména z prostředí undergroundu a alternativy. Není tedy náhoda že na festivalu často vystupují kapely kolem vydavatelství Ears & Wind Records a další spřízněné projekty. Letos se 3BEAT fest dočkal třetího pokračování a po dobré zkušenosti se odehraje opět v prostorách šlapanické sokolovny. Za dobrého počasí venku (za deště uvnitř) proběhne od 14-té hodiny představení divadla Triarius z České Třebové. Od 16-té hodiny rozduní sokolovnu big-beat.
Samostatné vstupné na divadelní představení: CZK 70
Celodenní permanentka (zahrnuje celý festival včetně divadla): CZK 150
Začátek divadelního představení: 14.00
Začátek hudebního běsnění: 16.00
K účinkujícícm:
Divadlo:
14.00
TRIARIUS Česká Třebová
Josef Topol: Kočka na kolejích (75 minut)
Vpravdě lyrické drama.
Dialog milenců po několikaletém vztahu na jedné zapadlé železniční zastávce při večerním návratu z výletu.
Letní noc, ona a on.
Stačí jeden krok ve tmě a může zvítězit láska.
Stačí krok – a pohltí je úzkost.

Évi: To je hrůza!
Véna: Co je hrůza? Co zas?
Évi: Když jsou dva lidi k sobě upřímný. Lež má krátký nohy – a upřímnost nevede nikam.
Véna: Kočko, už si dost dlouho lžem.
Évi: To je škoda. Má se lhát pomalejc, aby to vydrželo.
režie: Josef Jan Kopecký
hrají: Veronika Stasiowská, Josef Jan Kopecký
hudba: Jan Fikejz
Muzika:
16.00
YLO (Ylo africký slon)
Staromilci znají kapelu jako Ylo – africký slon. Rousínovská kapela vznikla v roce 1988 a od dob vydání jejich první desky Domestifikace jižních věcí uplynulo již 18 let, což bylo v době posledního koncertu kapely Dunaj, kde zpíval bývalý člen Ylo Jiří Kolšovský. Pro Ylo je typický nezaměnitelný hlasový projev Břetislava „Jima“ Jelínka, který v dnes zavřeném brněnském klubu Boro v roce 2012 oslavil své šedesáté narozeniny.
Jim - YLO africký slon, špička brněnské alternativy, Krákor 2011, Ostopovice u Brna, foto © Vladimír Sabo
17.10
MONGOLOVY MĚSTSKÉ SADY
Třebíčští nájezdníci a pijani kumisu. Vlastní psychedelic revival band. Plakátová kapela inspirovaná undergroundem první generace, orchestrm Špinavý nádobí. Nepřehlédnutelný cyklista a cestovatel Matka boží, sawyerovský zanikatel Mongol, napínač panenských plan Pepa a další pohádkové figury a častí hosté.
Mongolovy městské sady, vlastní revival psychedelic band, Krákor 2012, foto © Vladimír Sabo
18.20
POTKANÍ SEZÓNA
Přifolklá alternativa z Lužice.
19.30
IDIOT CRUSOE
Dnes kultovní brněnská kapela, kdysi punk, pak dlouhá léta ryzí hospodská záležitost. Vynikající a zlidovělé texty zejména od Homéra a Karlose. Dnes v nové sestavě se starým obsahem.
Idiot Crusoe. Zleva Jerva, Žanek, Karlos, Spořínek, Švejda. Rok 2004, Moravský Krumlov, foto archiv.
20.40
TYRŠOVA SPOLEČNOST
Stihli vzniknout těsně před sametovou revolucí a získali tak přídech předrevoluční kapely. Tyršova společnost necvičících, Poslední valčík. Stále jeden příběh železné kapely která prošla mnohými personálními změnami a stále drží prim mezi rádotančícími fanoušky.
Tyršova společnost uvedla na svět dvojkompakt z brněnského studia Chlív. Deset let Ears & Wind Records, Brno - klub Boro, 16. - 17. listopadu 2012. Foto © Emir Chali
21.50
HROZNĚ
Služebně nejstarší kapela. Více jak třicet let existence a neveřejného hraní pomohlo vypilovat písně Hrozně k naprosté dokonalosti. Neobvyklé nástrojové obsazení a nekonečně se valící energie.
Hrozně- představitelé toho nejlepšího co kdy brněnská alternativy znamenala. Deset let Ears & Wind Records, Brno - klub Boro, 16. - 17. listopadu 2012. Foto © Emir Chali
23.00
ŽEN
Původně duo V obležení žen: kytrista Michael Bártek společně s klávesistou Vilémem Čechem. Dva lidi na kapelu je až moc, takže rozpad, nástup krabiček a předtočených smyček. Oneman písničkář Žen tak navodil pocit nejpočetnější kapely na světě.
Krákor 2014, Ostopovice u Brna. ŽEN. Foto Maryen.
Na místě pivo, jídlo, distribuce Dřevěná cikáda…