3BEAT FEST 2014

Festival 3BEAT byl založen v roce 2012 z potřeby na jednom pódiu realisovat vystoupení žánrově rozmanitých uměleckých těles rekrutovaných zejména z prostředí undergroundu a alternativy. Není tedy náhoda že na festivalu často vystupují kapely kolem vydavatelství Ears & Wind Records a další spřízněné projekty. Letos se 3BEAT fest dočkal třetího pokračování a po dobré zkušenosti se odehraje opět v prostorách šlapanické sokolovny. Za dobrého počasí venku (za deště uvnitř) proběhne od 14-té hodiny představení divadla Triarius z České Třebové. Od 16-té hodiny rozduní sokolovnu big-beat.

Samostatné vstupné na divadelní představení: CZK 70
Celodenní permanentka (zahrnuje celý festival včetně divadla): CZK 150

 

Začátek divadelního představení: 14.00
Začátek hudebního běsnění: 16.00

 

3BEAT3BEAT

 

K účinkujícícm:

Divadlo:
14.00
TRIARIUS Česká Třebová
Josef Topol: Kočka na kolejích (75 minut)

Vpravdě lyrické drama.
Dialog milenců po několikaletém vztahu na jedné zapadlé železniční zastávce při večerním návratu z výletu.
Letní noc, ona a on.
Stačí jeden krok ve tmě a může zvítězit láska.
Stačí krok – a pohltí je úzkost.

Évi: To je hrůza!
Véna: Co je hrůza? Co zas?
Évi: Když jsou dva lidi k sobě upřímný. Lež má krátký nohy – a upřímnost nevede nikam.
Véna: Kočko, už si dost dlouho lžem.
Évi: To je škoda. Má se lhát pomalejc, aby to vydrželo.

režie: Josef Jan Kopecký
hrají: Veronika Stasiowská, Josef Jan Kopecký
hudba: Jan Fikejz

 

Muzika:
16.00
YLO (Ylo africký slon)
Staromilci znají kapelu jako Ylo – africký slon. Rousínovská kapela vznikla v roce 1988 a od dob vydání jejich první desky Domestifikace jižních věcí uplynulo již 18 let, což bylo v době posledního koncertu kapely Dunaj, kde zpíval bývalý člen Ylo Jiří Kolšovský. Pro Ylo je typický nezaměnitelný hlasový projev Břetislava „Jima“ Jelínka, který v dnes zavřeném brněnském klubu Boro v roce 2012 oslavil své šedesáté narozeniny.

17.10
MONGOLOVY MĚSTSKÉ SADY

Třebíčští nájezdníci a pijani kumisu. Vlastní psychedelic revival band. Plakátová kapela inspirovaná undergroundem první generace, orchestrm Špinavý nádobí. Nepřehlédnutelný cyklista a cestovatel Matka boží, sawyerovský zanikatel Mongol, napínač panenských plan Pepa a další pohádkové figury a častí hosté.

18.20
POTKANÍ SEZÓNA
Přifolklá alternativa z Lužice.

19.30
IDIOT CRUSOE

Dnes kultovní brněnská kapela, kdysi punk, pak dlouhá léta ryzí hospodská záležitost. Vynikající a zlidovělé texty zejména od Homéra a Karlose. Dnes v nové sestavě se starým obsahem.

20.40
TYRŠOVA SPOLEČNOST

Stihli vzniknout těsně před sametovou revolucí a získali tak přídech předrevoluční kapely. Tyršova společnost necvičících, Poslední valčík. Stále jeden příběh železné kapely která prošla mnohými personálními změnami a stále drží prim mezi rádotančícími fanoušky.

21.50
HROZNĚ

Služebně nejstarší kapela. Více jak třicet let existence a neveřejného hraní pomohlo vypilovat písně Hrozně k naprosté dokonalosti. Neobvyklé nástrojové obsazení a nekonečně se valící energie.

23.00
ŽEN

Původně duo V obležení žen: kytrista Michael Bártek společně s klávesistou Vilémem Čechem. Dva lidi na kapelu je až moc, takže rozpad, nástup krabiček a předtočených smyček. Oneman písničkář Žen tak navodil pocit nejpočetnější kapely na světě.

 

Na místě pivo, jídlo, distribuce Dřevěná cikáda