DEAN REED POPLACH 13.12.2014

Dean Reed byl jiz ctyri dny mrtev, kdyz ho 12. cervna 1986 nalezli. Potapeci vylovili jeho mrtve telo z Zeuthenskeho jezera jizne od Berlina, asi tri kilometry od jeho domu. Jak vypovedeli ociti svedci, mel, kdyz ho objevili v jeho aute na dne jezera, kolem krku provaz. Spachal sebevrazdu? Bylo to nestastna nahoda, kdyz Reed, omameny drogami, sjel nechtene do jezera? Nebo je pravdiva treti verze, ze totiz Dean Reed byl zavrazden Statni bezpecnosti byvale NDR?
(http://www.deanreed.de/presse/czech19990104.html)

 

Ač nekompromisní proti reakcionalismu všeho druhu, netajil se nikdy svou vřelou láskou k životu.

Jsem jako každý clovek. K mému životu patří samozřejmě i láska a romantika. Jsem si jist, že v dnešních podmínkách je také politika cástí naší existence. Jenže, kdo zapomíná na takové věci, jako je láska, tomu nikdy nemužeš věřit jeho politický názor.

 

Dean Reed cestoval s kytarou přes rameno celých pětadvacet let, od roku 1961 do 1986. Vystupoval ve 32 zemích, jeho desky patřily mezi ty nejprodávanější od Bulharska po Berlín. Rusové mu udělili cenu Lenina, byl přece jejich Američan. Soudruh rock’n’roll není jen příběh Deana Reeda o tom, jak se z malé hollywoodské hvězdičky stal kovboj studené války, ale také záznamem cesty Reggie Nadelsonové z Denveru do Berlína a z Havaje do Moskvy. Během jejího putování padla berlínská zeď a Dean Reed se stal záhadnou postavou, jejíž život představoval neopakovatelný příběh ze světa studené války. Setkání s lidmi, kteří se objevili v Reedově životě, ji zavedla do zpustlého, někdy pohnutého, jindy absurdního prostředí sexu, politiky a rokenrolu……
(úryvek z anotace k titulu: Sodruh Rock’n’Roll. Dean Reed. Příběn Američana, který přinesl komunistům Rock’n’Roll

 

JE TO SKANDÁLNÍ!?! BIJME NA POPLACH!?!

 


Během přípravné akce bylo určeno datum na šábes 13-tého, nebylo zavražděno jediné zvíře, bylo posráno jedno okno od holubů (zevnitř), byl vypit les piv a vylepeno třináct plakátů. Kultura si žádá oběti a králík o život teprve přijde. Vstupné bylo určeno na třináct korun.
MÁTE PŘECE RÁDI ŠPEKÁČKY?