FESTIVAL SPODNÍCH PROUDŮ: PRAŽSKÁ PĚTKA

25. března 2017 bude dunět brněnský klub Paradox až se půllitry budou natřásat a čvaňháky krásným fanynkám zhášet u huby. Brno navštíví výkvět současné skutečně nezávislé alternativy. Pět vyjímečných projektů: SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE, SOVA SMRTI, LÁZNĚ KOBALT, SPROSTÁ A UBOHÁ a TYP SKRŠÍN.


Akce začně přesně ve 20.00 bez jakýchkoliv kompromisů. Večerem se budou prolínat prapodivná uskupení a vězte, že kdo se nezúčastní „na toho ať přijde zimnic, kolik je v Praze pivnic“.
Detaily, ukázky, linky… na těchto stránkách co nevidět.
Březnové číslo žurnálu ši a Vítr na místě.
Vstupné kilo na cesťáky.
Teplo a světlo, pivo a gazely. Samá pozitiva.

Dobře vychlazený lahváče tentokrát můžete nechat doma.

Událost na knize ksichtů: https://www.facebook.com/events/1151670288283005/

 

Pražská pětka, aneb konzcert pěti souborů:

 

SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE
Hrají jinou a samozřejmě současnou hudbu s ozvuky tradic českého undergroundu. Předem nahrané smyčky vystřídaly v poslední době různé samočinné stroje usměrňované živou obsluhou. Nepřehlédnutelná basová linka se saxofonem střídaným s kytarou dávají pevný podklad pro deklamaci pravd. V minulosti se souborem mihnul bubeník, a třeba se také ještě někdy nějaký mihne, kdo ví.
SOVA SMRTI
Zvukové hledačství, náhoda jako stavební prvek a spojování zdánlivě nespojitelného. “Je to takový orchestr psychedelickych banjistů,” říká o albu s nadsázkou jeho spolutvůrce Jan Faix.
LÁZNĚ KOBALT
Lázně Kobalt jsou společným projektem básníka Ivo Stefana a hudebníka Jakuba Novosada. V českém prostředí výjimečný počin propojuje Stefanovy subtilní existenciální texty s Novosadovymi strhujícími, místy až romantizujícími skladbami. Do zvuku klavíru vstupují další nástroje a zvuky tohoto světa a společně vytvářejí zvláštní svěřenou a naléhavou atmosféru.
“Je to taková soulož poezie a klavírní i elektronické hudby, provozovaná za slunečné noci,” komentují s nadhledem své snahy tvůrci.
SPROSTÁ A UBOHÁ
Láska v přímém přenosu, jemný dotek něhy a teplo lidství. Hudba libereckého kvarteta „Sprostá a ubohá“ zahřeje a texty nepostrádající kus básnického střeva, ni moudrosti kmetů jsou vzpruhou pro dobou zteřelé duše… Que romantico!
TYP SKRŠÍN
Archeologicko-religionistické ohledávání spodních okrajů hudby. Ulítlé texty, šílené kostýmy, poetičnost v industriálním světě, melodie v undergroundu. Johanku z Arku nahradila herečka z Deutsche fekal porna, Židovi nasadili parohy…

 

To vše na jednom místě, jeden večer! Žádný „večírek“ – VEČER!!! VEČER S VEČEŘÍ O PĚTI CHODECH!