FINŠTÍ YHTEINEN MAKKARA NA MDŽ 8.3.2015

8. března slaví ŽEN aka Michaela Bártková Mezinárodní den ŽEN. Gratulace v podobě živých kulturních vložek přivezou soubory Mongolovy městské sady, Metalurg, Fkletzi, Tiché lodi a Yhteinen Makkara. Oslava na vlně hořícího psa!

Chicago 30, Nové sady, Brno.
Diferencované vstupné: ženy 100,- (v doprovodu dvou ženistů, nebo jednoho Ivoše Krejzka 10,-, sleva na bobra 90%) muži 10,- (ženatí, zženštilí a hasiči 11,-) 

ŽEN
Mišel z Žen – neobyčejný písničkář z Pančavy. Hudba plná jako kunda dívky které chcete udělat trojčata, hlas podmanivý jako srna zmítaná kudlou zvrávených lovců. Mišel patří do imaginárního katalogu světových písničkářů a přesto jím není. Není Cavem, ani Waitsem a možná proto čeká na vaše objevení. Absolutní pecka, která neználky posune do jiné roviny vnímání a vnímavému posluchači uzme srdce. Klenot, který vysral sám Pán Bůh. Oslavenec.
Koncert je součástí ŽENTOUR 2015 k desce Nafúknuté.

 

MONGOLOVY MĚSTSKÉ SADY
Třebíčští psychedeličtí nájezdníci. Zasloužilí umělci existují přes dvacet let, aktivně začali hrát až v roce 2012 a od té doby stihli natočit dvě studiové desky a jedno společné dvojalbum s Metalurgem (vše Ears&Wind Records). Nepřehlédnutelné kapela domácího podzemí.

 

METALURG
Brněnská, přesněji řečeno chrlická lo-fi violence parta.  Zvukoví inženýři chrlí skladby od rocku, alternativy či art-rocku až k metalurgickým postupům a zpracování kovu. V bohatém repertoáru nechybí vedle vlastních, texty brněnského undergroundového básníka Pavla Homéra Ambrože a dalších klasiků domácího poszemí. Vydali nespočet demáčů a split album s MMS.

 

FKLETZI
Umělci z Brna jsou známí především díky svým opusům o zvářátkách. Po řadě demonahrávek vydali v roce 2013 konečně dlouhohrající desku. Řádně tvrdý, inteligentní a vtipný bigbít. Není bez zajímavosti, že basák Calvera tvrdil muziku i v legendární hardcorové Insanii. Vydali samonákladem několik CDr.

 

TICHÉ LODI
Příběh ticha, který kdysi dovezly lodi. Z neznámých krajin, odkud tiše připluly do hlučných přístavů, aby v docích našly klid. I když vše je pomíjivé se zjištěním, že po každé vlně s jistotou přijde vlna další. To jsou Časy vody. Skladby z pera Reného Müllera a Miroslava Václavka. Kytara a housle. René a Cipísek, které znáte z kapely Hynkovy zámky, v poloze ještě křehčí, než jak jsme je měli možnost kdy slyšet.
Koncert je součástí ŽENTOUR 2015 k desce Časy vody.

 

YHTEINEN MAKKARA
Legendární parta emigrantů z finského Pulkkakala, usazených trvale na Moravě u Vídně. Yhteinen Makkara tak coby adoptivní synové a dcery Rakouska-Uherska šíří své evangelium Ugro-Finského odkazu a za dobu své existence získávají srdce posluchačů na celém světě.