HOMÉR’S MEMORIAL 14. LEDNA 2017

14. ledna. 2017 se v divadelní studiu Paradox (Křížová 20 v Brně) uskuteční šestý ročník vzpomínkového festivalu na brněnského básníka Pavla Homéra Ambrože, neodmyslitelné součásti neviditelného kulturního Brna, brněnského undergroundu.

Akci pořádají každoročně vydavatelství Ears&Wind Redcords společně s revue Dno. Na festivalu nevystupují jen umělci spjati, či inspirováni Homérem, byť jich ovlivnil nespočet (např. Já jsem poznal, Čočka, Nic moc Kvintet, Mongolovy městské sady…), pozvání přijala celá řada vystupujících napříč žánry, koncepce je podobná Krákoru, zasazeno do intimnějšího klubového prostředí. Na šestém ročníku Homér´s Memorial bude pokřtěna kniha „Intergalaktické ego“, která je společným dílem česnekového guru z Brna Luboše Vlacha a  pražského antikváře Jiřího Kačura. Samozřejmostí bude aktuální číslo novin „Uši a Vítr“ a revue „Dno“.
 

Vstupné:  CZK 150 Kč na místě, CZK 100 v předprodeji (Admira CZ v Čápkově ulici 21)

 

Časový harmonogram:
18:00 Čočka
19:00 Ťovajz & spol. – zhudebněná poema Milana Kocha – Hóra Láv
20:00 Čerstvě natřeno
21:00 křest revue DNO č.25, uvedení novin Uši a Vítr
21:15 Česnekový palice (Luboš Vlach & Radim Babák) + Luboš Vlach & Jiří Kačur – křest knihy „Intergalaktické ego“
22:00 Putrescin
23:00 Hovězí křídla

 

K účinkujícím:
Čočka


Legendární agrofolkpunková kapela z Křepic, která před lety nahrála společně s Pepou Klíčem desku k poctě Homéra s názvem „Homérovi“. Kapela zahraje ve standardní sestavě průřez svými alby, takže se můžeme těšit na llasické hity jako „Ovce“, „Zhasni a nedýchej“. „Tango“ či „Dejte mu to do plechu“.

 

Ťovajz a spol.


Zhudebněná poema Milana Kocha „Hóra Láv“. Nejčastěji interpretované pásno sestavy kolem Ťovajze, tentokrát v obměněném složení.  Autorem hudebního pásma je samozřejmě Vítězslav Ťovajz Holata, recitace Radim Babák.

 

Čerstvě natřeno
Jihlavská kapela hrající od poloviny 80. let s přestávkami dodnes. V roce 1994 vydali desku „Chcípl pes“. V aktuálním čísle revue Dno vyjde jako bonus jejich nová deska.
Česnekový palice


Psychoaktivní těleso Česnekový hlavy má svého skromnějšího brášku Česnekový palice, případně Česnekový glocny. Tyto se vyznačují tím, že v nich neúčinkuje Honza Lamram, ale pouze česnekový guru Luboš Vlach, kterého zpravidla na akordeon doprovází Radim Babák. Společně s Markem Sobolou bude pokřtěno 25. číslo revue DNO, bude uvedeno nové číslo novin Uši a Vítr a pokřtíme knihu „Intergalaktické ego“ – společné to dílo Luboše Vlacha a Jiřího Kačura.

 

Putrescin


Poté, co kapela Já jsem poznal… ukončila svoji činnost, sestavil Libor Poznámka Pospíšil nové těleso – název Putrescin vymyslel jejich bubeník, toho času student chemie (putrescin je plyn vznikající při tlení mrtvoly – tzv. hnilobný zápach). V sestavě dále najdeme kytaristu Staňu Vodu a saxofonistu Mirka Švejdu.

 

Hovězí křídla
Kapela vznikla na troskách krnovské kapely Hasta Luego. Oprášili bicí automat, který dříve používali a začli nanovo. Krátce a  úderně. Hrají v sestavě Milan (ex Otřes, Diletant music orchestra, Hasta Luego) na basu a vokály a Laďa Buchta(ex Diletant music orchestra, Mimostojící, Hasta Luego) na kytaru a automatického bubeníka. S Laďou Buchtou vedl v prosinci rozhovor Jaroslav Erik Frič, tento je uveřejněn v lednovém čísle novin Uši a Vítr.