HRA / HRA / NICE CIESZYN/TĚŠÍN

Již od dubna až do konce roku v Centru politické kritiky (Świetlicy Krytyki Politycznej) začíná HRA / HRA / NICE neboli cyklus koncertů elektronické hudby zdarma.

Obracíme se na Vás s nabídkou sledování prvního cyklu avantgardní události na pomezí hudby a performance, jenž se již zakrátko bude odehrávat v Cieszynie/Těšíně.
Otevřením se na scénický experiment tato událost bude mít podíl na vytváření nové hudební řeči, nové kultury se svými adresáty. Zpřístupněním události vstupem zdarma chceme dát šanci demokratizaci přistupnosti okrajových uměleckých počinů.

KONCERTY ZAHÁJÍME 4. DUBNA
vystoupením MIRT / TER

Pátek, 4.dubna ve 20,00 hodin, Centrum politické kritiky (Świtelica Krytyki Politycznej), Cieszyn
Mirt a Tert až po krk vězí v kabelech, generujíce dosti nepředvídatelnou, leč opakovatelnou elektronickou tkáň. Protiváhou opakovatelnosti, která je základem jejich hledání, je improvizace a field recording. Celá léta utíkají před laptopy a počítači, nějakou dobu se soustředíce na modulárních syntezátorech. Není to snobská úchylka pro vše analogové, je to jen tím, že nikdo z nich si nevzpomíná na žáden film ze šedesátých let, kde by byla k vidění studená světla monitorů namísto stovek pákových skříní, hodin a knoflíků. Ať vás nesvádí protor Kosmu, Mirt a Ter se raději brodí ve smetišti lidské kultury, překládajíce je do své vlastní introvertní řeči. Spolupracují s hudebními studií MonotypeRec, cat/sun, BACKWARDS a BDTA, když v posledním z nich se nedávno ukázala debutní deska dua MIRT a TER, přestože není první, jakou spolu nahráli -„Sultans of SS#&*$”.

 

https://soundcloud.com/mirt-1
https://soundcloud.com/t_e_r

hudební kurátor: Wojciech Kucharczyk
spolupráce : Mik Musik

kontaktní osoba:
Agnieszka Muras
agnieszka.muras[helix]poczta.krytykapolityczna.pl
tel. +0048 660 462 525