KŘTY: ZÁVIŠ, JOSEF KLÍČ A STRANGE ISLANDS

21.-22. října 2016 v brněnském Paradoxu proběhne stálice našich komorních festivalů – Potulný dělník. Šestnáctý ročník bude zajímavý také tím, že budou uvedeny na svět tři nové desky koní ze stájí Ears&Wind Records. Stálicemi našeho neoficielního vydavatelství jsou Záviš a Pepa Klíč. Oba se setkali dokonce na desce Naživo za pivo, která byla natočena jako živák ještě v klubu Boro. Nyní pokřtí své sólové kotouče. Záviš svoji „dvanáctku“ a Pepa Klíč Grafické partitury Sonnyho Halase. Zapomenutým klenotem domácí alternativní scény jsou Strange Islands z Liberce, jejich oprášená deska Animal on Run bude uvedena současně v Liberci a současně v Brně.


ZÁVIŠ – Závišova dvanáctka
obsahuje patnáct skladeb nahraných v srpnu 2016 u Tondy Macečka. Vyjde v luxusním digipacku a navazuje tak na poslední, takřka rozebranou Závišovu desku K tomu nic z roku 2014. Jednak opět vychází na značce Ears&Wind Records a jednak byly do designu opět zakomponovány obrazy a fotografie Vladimíra Havrana Smýkala.

Ochutnávka:


 

Desku si můžete pořídit za zvýhodněnou cenu ještě před samotným křtem objednávkou a platbou předem přes e-kšeft Dřevěná cikáda. (sleva bude mechanicky odečtena po objednávce)
Cena desky Závišova dvanáctka = CZK 250
Cena desky Závišova dvanáctka při platbě předem a vyzvednutí před křtem = CZK 200
Cena desky Závišova dvanáctka při platbě předem do 20. října 2016 včetně poštovného = CZK 250

 


JOSEF KLÍČ – Grafické partitury Sonnyho Halase
Koncertní mistr violoncellista Pepa Klíč zpracoval grafické partitury malíře, sochaře a restaurátora Sonyho Hallase (1946-2008). Pro bližší Sonyho připomenutí doporučujeme vynikající článek Ladislava Plcha otištěný v novinách Uši a Vítr – říjen 2010 (odkaz zde)
Deska vyjde v limitované, číslované řadě jako CDr v digipacku.

Ochutnávka:


 

STRANGE ISLANDS – Animal on Run
Kapela vznikla v létě 2002 v Liberci, kde v roce 2005 taktéž zanikla. Od počátku bylo snahou kapely směřování k tvorbě progresivní a art-rockové hudby. Za svou existenci odehrála kapela jen pět koncertů: na festivalu v Libotenicích, poté v KÚD, klubu Stamina a Harcovské hájovně v Liberci…
Předkládáme nahrávku z roku 2004, kterou kapela natočila samonákladem, včetně dvou živých bonusových skladeb z roku 2005.

Ochutnávka:


 


Deska vyjde v limitované, číslované řadě jako CDr v digipacku.