KYKYRYKÝÝÝ Z PARADOXU

KYKYRYKÝÝÝ Z PARADOXU. 18. srpna 2016. V prázdninovej čas a ve všední den. Prostě blbější termín jsme si vybrat nemohli. Ovšem čeká nás mezinárodní večírek který se nebude jen tak opakovat! Vystoupí HOKR v Česko-americkém složení, s původním bubeníkem, dvě brněnská seskupení NIC MOC KVINTET (znáte z alba Nic moc nečekejte) a HERMAN TRAUMER (znáte z premiéry na Krákoru 2016). Pro zlobivé děti slibujeme půlnoční omšu v podání finského vokálního souboru YHTEINEN MAKKARA. V 19.30 na značkách!

Vystoupí:

HOKR


Pražská prog-art / alternative / undergroundová kapela vznikla v roce  1979. Základ kapely tvořili Pavel Čermák, Petr Čermák, Petr Hrkal, Vítek Novák/ Rosnecký, Vladimír Liška. V roce 1999 byla činnost kapely ukončena koncertem a současně pohřební hostinou v Klubu  hospody u Bubeníčků v Praze. Od roku 2004 čtyři z nich pokračují v alternativní formaci Poco Loco až do podzimu r. 2010, kdy se kapela  rozhodla vrátit ke svému původnímu jménu Hokr. Tzv. zmrtvýchvstání HOKRu se konalo rovněž v Klubu hospody U Bubeníčků.
V Paradoxu se uskuteční dvojkoncert HOKRu. Kapela zahraje současný moderní repertoár v aktuální sestavě v jednom koncertnm pásmu a v druhém předvede repertoár který hrávali v temných sedmdesátých a osmdesátých létech, dokonce s původním bubeníkem který k této příležitosti přijede z Spojených států severoamerických ;-)

HERMAN TRAUMER
Brněnská (nejenom) alternativní formace těží z textů brněnského básníka a performera Ivoše Krejzka. Zhudebněné texty přetavili do zvuků sesbíraní hudebníci z kapel Hynkovy zámky, NicMoc Kvintet a další. Pod taktovkou básníře fekálů a trolejů očekávejte alternativu všech alternativ. Kdo byl na Krákoru, jistě vzpomene na nezapomenutelnou letošní premiéru z páteční půlnoci.

NIC MOC KVINTET


Brno dekadentní, kravál, kakofonie a ozvuky let šedesátých. Kapela ač služebně mladá, přesto plná starých (i mladých) rockerů, kapela která vznikla spontánně po jednom narozeninovém večírku,
kdy si výtvarník Vladimír Havran Smýkal umanul, že je dost starej na to, aby začal hrát big-beat. Texty velikánů Emira Chaliho a Pavla Homéra Ambrože – ikony brněnského undergroundu.

YHTEINEN MAKKARA


Laponští bozi, finští imigranti, lesby a buzeranti. Nejlepší popová kapela na světě která hraje od osmašedesátýho a spopem neměla nikdy nic společnýho. Všichni vyhození členové již při založení souboru byli signatáři Charty 77. Kapela měla několik přetržek, když její členové vysedávali v kriminálech. Kapela nehraje často a její živé vystoupení je malým svátkem, pamětníci si Finy pamatují z legendárního Vánočního vystoupení v Chicago na City, nebo z Woodstocku. Kapela pro náročného posluchače.

 

Na místě tradičně pivo, nekuřácký Paradox bude kuřácký, distro Dřevěná cikáda, gazely, láska, zlatohlávci a Ivoš Krejzek.