LES – KRÁKOR RETROSPEKTIVA 12.11.2016

Opět si v prašivém podzimu připomeneme vyschlý meze na prosluněném Krákoru. Divadelní studio Paradox v Brně se zahalí dýmem tabáku a velevážený návštěvník bude udiven kolik forem a rozličných hudebních stylů může skrývat přílepka underground, či alternativa. Blbouni staří i blbouni mladí způsobí takovej kravál, před kterým by přehrávková komise nejspíš sundala kalhoty a prchla do šumavských hvozdů. Krákor retrospektiva, Krákor perspektiva, kravál jedna báseň! A k tomu křty novýh desek. Premiérové uvedení limitovaného počtu CD Kam kráčíš maličká Baletu československého rozhlasu a brněnský křest Žití strůjce pražské kapely Kolben-Kavlík (obojí péčí neoficielního labelu Ears&Wind Records). Na místě distro s tituly Ears&Wind Records, noviny Uši a Vítr a novinky od spřátelených vydavatelství. Vstupné na akci je na spodní hranici CZK 100, přičemž horní hranice není nikterak omezena. Šatna k novinám, pivo do kríglu, cigáro do huby, v 18.00 na značkách.

 

Od 18.00 pogram v tomto pořadí:

SETKÁNÍ – projekce filmu Vojty Landy
BALZAMINA

BALET ČESKOSLOVENSKÉHO ROZHLASU
KOLBEN&KAVLÍK
SPYTIHNĚV
3+

SPYTIHNĚV (old school underground) Rožnov pod Radegastem

Bučící saxofony, chraplavé békot až k sousedům na půdu, až na policejní stanici, významná persolánní čistka a návrat ke kořenům. Stírání kostní dřeně, Doba hrachová… Rožnovská parta odseparovaná od těžkopádnosti sekce „A“ … Radost z improvizace, stará škola, nádhera a ty bučící saxofony. Když Spytihněv, tak originál!

Nekupujte zajíce v pytli! Poslechněte si do čeho jdete (Skladba Rozum):

Requested file could not be found (error code 404). Verify the file URL specified in the shortcode.

 

BALET ČESKOSLOVENSKÉHO ROZHLASU (underground-psychedelic) Brno/Třebíč

Balet Československého rozhlasu byl stvořen ku potěše ducha všech kulturychtivých stvoření. Vystoupení tohoto souboru budou vždy premierou i dernierou daného programu.Žádná odehraná věc se nebude NIKDY opakovat a pokud má kdokoliv zájem slyšet tento skvost na živo, bude muset využít vždy jediného pokusu: tzv. poslech na první dobrou. Mezinárdní soubor proslavený především projektem s pupkatou projekcí, dosud jediná konzerva BČR – Taky tak vypadal beznadějně rozebraná, nyní další nosič – kulatý a lesklý jako býčí varlátko a opět v minimálním nákladu.
Křest CD Kam kráčíš maličká (Ears&Wind Records 2016)

Nekupujte zajíce v pytli! Poslechněte si do čeho jdete (Skladba Baltazare králi z první desky Taky tak vypadal):

 

3+ (hardcore-big-beat) / Brno

Brněnské trio v tradičním obsazení, hlásící se ponejvíce k hard-core a big-beatu složené z muzikantů původně z rozličných koutů československa. Tak to už není tak úplně pravda, protože kapela se rozrostla o ženský element s velkým „Ž“. Tajemná Femme fatale vynořivší se z hlubiny folklórní žumpy odhodila kroj a aerodynamicky maže kapelu strojním olejem pro ještě větší slávu a spodní prádlo náročného posluchače.

Nekupujte zajíce v pytli! Poslechněte si do čeho jdete (Skladba Strojní olej z posledního EP):

Requested file could not be found (error code 404). Verify the file URL specified in the shortcode.

 

KOLBEN-KAVLÍK (acoustic-psychedelic) / Praha

Muzikou se člověku můžete dostat až k srdci, až do morku kosti, i samotný duše. A právě tahle parta „obstarožních mániček“ umí udělat takovou muziku. Sedíte, posloucháte, podupáváte si do rytmu, necháte se unášet… a najednou zjistíte, že tep vašeho srdce je shodný s jejich rytmem. Že se člověk usmívá jako pitomec a vzápětí má slzy v očích. Nejsou to žádný dojáky pro náctiletý lolitky, ale bytelnej, poctivej underground…
Brněnský křest CD Kolben-Kavlík & Friends – Žití strůjce (Ears&Wind Records 2016)

Nekupujte zajíce v pytli! Poslechněte si do čeho jdete (Skladba Šaman z desky Žití strůjce):

 

BALZAMINA (garage/alternative) / Brno/Letovice

Povlak z mléka a použitých obinadel dopadl na všechny malé planety galaxie ZTCX85. Červené žaluzie naznaly, že čtvrté tisíciletí právě začalo, a tak neváhaly a v mžiku vyměnily veškeré gramofonové jehly, napůl se stáhly a vyhlížely nového dealera snů. Radost neskrývaly žárovky a černobílé retro krávy, co si odjakživa přály křídla alespoň z papíru. Vločky z igelitu vystřihoval bývalý veterinář pod dohledem tikotu jedenácti hodinových strojků a nemyslel na nic jiného než na nic. Transparenty plné křížů schoval papež ve sklepě a doufal, že ho nikdo neviděl. Měl na sobě tepláky z umělé kůže a odřezků z Valia. Andělský prach se stal minulostí a nikomu to nevadilo. Poté, co se lékárnici narodil jen ledvinový kámen, na oko se zastřelila a vše mohlo začít.

Nekupujte zajíce v pytli! Poslechněte si do čeho jdete (Skladba Pan Makovec z desky Dadarchie):

Requested file could not be found (error code 404). Verify the file URL specified in the shortcode.

VOJTĚCH LANDA
Brněnský básník  původem z Moravské Třebové, věrný přispěvatel novin Uši a Vítr. Autor jedné rozhlasové hry, jednoho scénáře k rozhlasové adaptaci povídky Andrzeje Sapkowského, jednoho nerealizovaného televizního scénáře a režie k hranému filmu Setkání, kterým odstartujeme LES.