LIŠKA BYSTROUŠKA: RECENZE HROZNĚ

Hrozně, Už není čas Hrozně, Už není časV indigové barvě skví se – Hrozně. Je mi hrozně krásně. Lingvistický nešvar, který štve nejen češtináře (a češtinářky obzvláště), ale i ezoteriky (a ezoteričky tuplem). Dobře jim tak. Každému negativní energie, jak je libo. Je to s tebou hrozně krásné. Hrozně tě miluju, hrozně mi chybíš. Hrozně mě sereš. Už není čas.

Poslouchat Hrozně je jako jet vlakem a pozorovat uplývající krajinu. Možná dlouhá cesta, kdy odezíráš spolujezdce a hlavou ti jedou myšlenky. /Mít funkci, fungovat a být šťastný/ /Už není čas nechávat všechno na později, už nejsme nadějní, krásní ani mladí…/ Ó. Jsme pozorovatelé kaleidoskopu tvarů, barev a zážitků, doráží na nás útržky rozhovorů, zábran, čas nám svírá ramena. Můžeme spěchat, ale není to nic platné. Hrozně je tu. Je hořkosladké.

Hrozně. Deset let Ears & Wind Records, Brno - klub Boro, 16. - 17. listopadu 2012 Hrozně- představitelé toho nejlepšího co kdy brněnská alternativy znamenala. Deset let Ears & Wind Records, Brno - klub Boro, 16. - 17. listopadu 2012. Foto © Emir Chali
Hrozně, Bratislava, Intergalaktická obluda, 19.4.2013, foto © Miro Trimaj Hrozně, brněnská alternativa, Bratislava, Intergalaktická obluda, 19.4.2013, foto © Miro Trimaj

Nebo v zahradním altánku, kouříš a piješ a potom se houpeš na houpačce hlavou dolů a pes ti ukusuje vlasy. Je to fajn, zajímavé, ale po čase trochu jednotvárné. Možná protože jsem velmi nervózní člověk… asi jako Poeův havran. Otevřu oči a čekám na sny.

Hrozně, CD Už není čas, Ears Wind Records, 2013 Hrozně, CD Už není čas, Ears Wind Records, 2013

(Liška Bystrouška doporučuje songy č. 3, 4 a 13.)

HROZNĚ
UŽ NENÍ ČAS
EARS&WIND RECORDS 2014

Z první ruky k dostání na Dřevěné cikádě.