MONGOLOVY MĚSTSKÉ SADY-NOVÉ ALBUM ZE STUDIA CHLÍV

Třebíčcský psychedelic band Mongolovy městské sady v pondělí 4. listopadu donončil nahrávání svého druhého titulu Rouno pelichá – Lazy Wave 93. S nahráváním se uklidili do odzkoušeného studia Chlív a generál Kumis bezprostředně po nahrávání zodpověděl několik otázek.

Letos slavíte dvacet let existence. Byť jste většinu tý doby prospali a prochlastali. Po comebacku hrajete druhej rok a máte na spadení druhý cd, jak se to povedlo?

Myslím, že Rouno pelichá předčilo očekávání-nazkoušený do hrubých rysů byly jen Klaviatury a Obličeje a to jen basa, bicí, kytara a já. Zbytek jsme tvořili v chlívě tak , že jsme si pustili praverzi z flešky a pak se to dalo v podstatě vždy na druhou dobrou.Adam chudák v podstatě vůbec netušil do čeho jde a navíc byl po divoké neděli ještě nemocný.

 

Výraz MMS stojí dost na textech, vy přitom nejste lidi kteří by se cpali do akademickejch kaváren. Kde se ta inspirace bere?

Tohle jsou věci mládí – Koloběh dnů a Hvězdy jsou Leoše Musila a zbytek je můj. Tenkrát jsme chtěli každýmu tou svou pravdou vyřvat díru do hlavy.

 

Debut Samochvála přináší rozhodně víc potěšení než samohana představil vaši současnou tvorbu. Připravovanej titul Rouno pelichá se vrací k počátkům. Nikdy nevydaným skladbám. Stanou se i tyhle starý vály součástí repertoáru MMS  na koncertech, nebo je to jen tlustá čára za tím co bylo? Jakej program chystáte na LES?

Původně to mělo být tak,že to nahrajem a už se tím nebubem zaobírat ale když jsme to pak slyšeli tak je to docela škoda-je to poměrně hratelný tak že v lese bude asi celý Rouno a pak pár nových věcí a něco ze Samochvály.

 

S druhou deskou Rouno pelichá jste se opět vrátili do chlíva. Kolik tam Matka boží vychlemtal kořalky? Vracíte se do chlíva kvůli kořalce?

Matka boží si vezl pleskačku z domu a počítal s tím, že Víťa (zvukař z Chlíva, pozn. redakce)  poučen loňskem před ním všecko schová, ale když jsme tam přijeli tak mi spadla brada. Tam kde byla loni flaška bylo teď snad šest demižonů. Kolik toho Mama strestal nevím. Dokud se nahrávalo tak seděl venku obklopen demižony a až bylo nahráno tak teprve šel doštěrchávat.

 

 

Co lze očekávat od kapely do budoucna? Nebojíš se že tě z kapely vyrazí?

Co lze očekávat nikdo netuší a jestli mne vyrazí tak budu vyraženej ale douám, že to tak nedopadne.

5. listopadu 2013otázky Fido

 

Deska Rouno pelichá vyjde na značce Ears&Wind Records 28. listopadu 2013 a bude pokřtěna na festivalu LES – Krákor retrospektiva.
Debutové CD  Samochvála přináší rozhodně víc potěšení než samohana zakoupíte na Dřevěné cikádě, nebo v elektronické versi na FairPriceMusic.