NOVÁ DESKA LEGENDÁRNÍ TERRY IGNOTY

Péčí labelu Ears&Wind Records vyšla nová deska legendární pražské kapely Terra Ignota. CD vyšlo v nákladui 300ks v plastové krabičce, v bookletu s obrázky otce zakladatele souboru Oťase Kolbena Klodnera (ano spojitost se souborem Kolben Kavlík je zcela na místě), kolorováno archivními snímky kapely a artovými snímky Jany Navaříkové. Vedle starých fláků a skladeb které se prolínají s nedávno vyšlým CD Kolben Kavlík se na desce setkáme i se dvěma vpravě povedenými covery. Julia Dream od Pink Floyd a Francouzské hole od domácího souboru Ženy! Brněnského křtu Terry Ignoty se dočkáme třináctého ledna 2017 v klubu Paradox, v rámci festivalu Homérs Memorial.

A co píše k desce undergroundový guru Viktor Hait?

Pro mě nadčasová hudební formace se v počátcích devadesátejch let minulýho století ve zkušebně v Hrdlořezích vryla do mýho podvědomí natolik, že jsem jí s vodstupem času na jednom jejich koncertu vyznal lásku. Cituji:Terra Ignota je jako Brufen, nenávyková a při správným užívání se s ní dá překrásně žít. V překladu má T. I. jedinej význam, i když se dá různě formulovat. Mně osobně vyhovuje vlastní interpretace: Panenský území. A to je na můj vkus ten správnej led, na kterým se dá citlivou elegancí, něžnou vulgaritou, a to v němčině, udělat pirueta smrti v rytmu tanga. Respekt a úctu všem členům, kteří působili nebo nyní vytvářejí Terra Ignotu takovou, jaká je a za to jim dík.
A co popřát? Ať jim elán a rozdávání pohody vydrží co nejdéle.
(Viktor Hait)

Kapela TERRA IGNOTA (země neznámá) vzniká již vroce 1989. Zakládajícími členy jsou Dana Janovská a Otomar „Kolben“ Klodner, oba ve formaci působí dodnes. Kapela si po celý čas zachovala „undergroundový“ výraz obohacený nezvyklou melodičností a osobitými texty. Svůj syrový sound často podtrhuje i německy zpívanými texty. Posledních 15 let koncertuje ve stejné sestavě, Kolbena a Danu skvěle doplňuje rytmická sekce Petr Dvořák (basa) a Zdeněk Rampa McQuack (bicí). V průběhu let se ve formaci vystřídalo i velké množství dalších muzikantů a hostů: Pavla Čornejová, Ondřej Horák, Laďa Pražák, Vojta Tupý, Kamil Tatar, „Picek“ Fric, Ivana Müllerová, Jarmila Pálenská či bubeník Petr Frej. Poslední vydanou deskou byl Profil „ELF“, vydaný před patnácti lety. Nové CD „Hlídám si vzdech“ navazuje na tradiční temný sound kapely. Pronikavé klávesy, ostrá kytara a šlapající rytmika opět potvrzují, že Terra Ignota ještě nepatří do starého železa a stále má undergroundovým nadšencům co nabídnout…

1. Starej pech
2. Havran
3. Už mě zas vezou do Bohnic
4. Julia Dream
5. Mein Ziel
6. Francouzské hole )

Katalogové číslo: SPL 079-2
Vyšlo v roce 2017, formát: CD, krabička + booklet 12 stran, limitovaná řada 300ks

Ukázky:

Requested file could not be found (error code 404). Verify the file URL specified in the shortcode.

Requested file could not be found (error code 404). Verify the file URL specified in the shortcode.

 

KOLBEN-KAVLÍK AND FRIENDS – Žití strůjce
Muzikou se člověku můžete dostat až k srdci, až do morku kosti, i samotný duše. A právě tahle parta „obstarožních mániček“ umí udělat takovou muziku. Sedíte, posloucháte, podupá-váte si do rytmu, necháte se unášet… a najednou zjistíte, že tep vašeho srdce je shodný s jejich rytmem. Že se člověk usmívá jako pitomec a vzápětí má slzy v očích. Nejsou to žádný dojáky pro náctiletý lolitky, ale bytelnej, poctivej underground… Píše v kriminálnickém bookletu vloženém v krabičce k CD Hannah Haller a nutno souhlasit.

1. Žití  strůjce
2. Šaman
3. One Love, One Life
4. Starej pech
5. Step by step
6. Duše klíč
7. Volovo blues
8. Merry Christmas

 

Katalogové číslo: SPL 072-2
Vyšlo v roce 2016
Formát: CD, jewel box+booklet

Ukázky:


Obě desky možno objednat na shopu  www.drevenacikada.cz