VIGODASI NA POTULNÉM DĚLNÍKOVI

POTULNÝ DĚLNÍK 20. – 21. 10. 2023
Klub Unleaded Coffee, Brno, ul. Hybešova,
od 17:00, 22. ročník

vstup: 200/den, 300/oba dny

Páteční večer festivalu POTULNÝ DĚLNÍK 20. – 21. 10. 2023 zahájíme brněnskou premiérou filmu VIGODASI. Start v 17 hodin.

Vigodasi (ČR, 2023, 61 minut)
Každý výlet mimo území vymezené trojúhelníkemvršovických ulic, Charkovskou, Donskou a Krymskou, například do sto metrů vzdálené uličky Na Královce může mít pro Vratislava Brabence, básníka, spisovatele a člena legendární skupiny The Plastic People of the Universe předvídatelně nepředvídatelné následky. Protože stát se přece může cokoliv a nic. Stojí za to si počkat až otevře večerka, možná naposledy. Mezitím pravděpodobně Lenka Krobotová dopije posledního panáka před koncem světa a Vráťa se konečně vrátí domů, kde už je. Když u bytu zazvoní černý pes, je lepší mu zabouchnout před čumákem, jelikož odejít z baru je strašně složitý. A jestliže člověk nemá co říct, je lepší si zapálit. Protože podle Ladislava Klímy je Vigodasi mikrokosmos a pokud si to slovo budete opakovat a dokážete s ním spojit intenzivní představu, nic víc už nepotřebujete.Natočeno na super 8mm film.

Režie, scénář, kamera: Höykö
Sound design a hudba: Martin Hůla

Hrají: Lenka Krobotová, Vratislav Brabenec, Eduardo Lara, Oldřich Šimášek, Eva Pechová, Jiří Novák, Petra Vitásková, Tonička Pes a další

Animace a střih: Mayhoferová
Písně: Höykö, Martin Hůla, Vratislav Brabenec
Processing (Kodak Vision3, Ektachrome): Tom Hudeček
Scan: UPP
Produkce: Vršovice2016