LES – KRÁKOR RETROSPEKTIVA 29.-30.11.2013

Festival LES / Krákor retrospektiva proběhne 29. a 30. listopadu 2013 v mece brněnského undergroundu, v klubu Boro na Křenové. Očekávejte to nejlepší z domácí undergroundové a alternativní scény! Muziku, poesii, pohyblivé obrázky. Nahlášené i nenahlášené vstupy.
Permanentku v předprodeji pořídíte za 200,- na baru v Boru, v Indies a u Wolfa, a taktéž na Dřevěné cikádě. Na místě bude permanentka za 250,- a den stojí 150,-

LES
Podrobný program festivalu najdete na našich stránkách ZDE, rozpis bude ve festivalových novinách Uši a vítr ZDE.
Ukázky  a průvodní komentář:
Pořad Psí hodina 66 na téma LES / Krákor retrospektiva na rádiu Dráťák

Videoupoutávka tady:

 

 

Náš label Ears&Wind Records připravil na LES několik novinek, které budou uvedeny za osobní účasti tvůrců a  autorů. Bibliofilové POZOR! Třeba CD Rouno pelichá budete jinde těžko shánět, protože nepůjde do žádného druhu distribuce a dozajista se rozebere již během akce. Nebudeme v tomto případě reagovat ani na blokace a objednávky, KDO CHCE SVÉ ROUNO, AŤ SI PRO NĚJ PŘIJDE NA LES.
Taktéž reedice Závišova Oběšeného Petra bude limitovaná, číslovaná a signovaná řada!

 

GINNUNGAGAP
Jsem životu děvkou
Kdo by neznal legendární Skrytý půvab byrokracie? Málo kdo však měl tu čest vidět a slyšet o jejich předchůdcích, tempostatickém undergroundu –  pražské kapele Ginnungagap. Kapela reálně existovala v létech 1998 – 2006 a odehrála jen minimum veřejných koncertů, zanikla dřív než se dostala do širšího povědomí. Přinášíme výběr z dochovaných  záznamům které prošly zvukovou úpravou ve studiu Chlív. Výběr z cca 20-ti živáků z festivalů Kadeřábek, Babí léto, z hradu Točník a klubu RAF.

24 stránkový buklet s historíí kapely, texty a fotografiemi.

 

DESET LET EARS&WIND RECORDS
Fotosešit + DVD

Sešit fotografií Emira&Chaliho z výročí vydavatelství 16. a 17. listopadnu 2012 v brněnském klubu Boro, kdy Emir po dva dny poctivě dokumentoval dění v mece brněnského undergroundu. Vystoupili:  Mira Kubín, Hrozně, Hynkovy zámky, Stará dobrá ruční práce, Nedělní lidé, Já jsem poznal…, Záviš, Josef Klíč, Hokr, Tyršova společnost, Česnekový hlavy, Čočka, Martin Sedlák, Petr Machač, Róbert Jurinek, Marek Timko, Ivoš Krejzek, Marek Sobola a další…
Návdavkem DVD, PAL, 45 minut, stylově černobílé.

 

ZÁVIŠ
Oběšený Petr

Slavná knížečka veršů a mikropovídek knížete moravského pornofolku Záviše. Knížku jsme usadili do nového hávu s ilustracemi Vladimíra Havrana Smýkala. Na ploše sto stran se tak prolínají Závišovy texty a Havranovy grafiky. Svou trochou do mlýna přispěl i Karel Lála – ten bude knihu také křtít, dále texty obohatil Josef Plotzer, Emir&Chali a Fido.

 Zdánlivě  o  ničem  jsou  tyto  pestré  příhody.  Jsou  tak  o  ničem,  jako zdánlivě o ničem je obyčejný všední den, který sa však stane úrodnou zahrádkou, když člověk dovede najít půvab i v hovně. (V třeskutém životě nás takový dar často drží nad vodou. Tak se držte!
(
Josef Plotzer)

Bibliofilové pozor, knížka vyjde v limitované, signované řadě 150ks. Reedicí Závišovy první knihy soušasně Ears&Wind Records vydává svůj první knižní titul.

 

MONGOLOVY MĚSTSKÉ SADY
Rouno pelichá/Lazy Wave 93

Nově nahrané staré hity třebíčské undergroundové smečky, která právě slaví 20 let existence!
Nahráno 4. listopadu 2013 v brněnském studiu Chlív Vítka Rašky.
Skladby: Klaviatury, Obličeje, Ptáci, Koloběh dnů, Psychický traumatismus, Hvězdy,  Háboš a bonus Holoubek.  Skladby které doposud nikdy nevyšly dají zavzpomínat na divoké počátky souboru. Obdobné vydání jako Veřejná zkouška DG307 z roku 2009.
Ultralimitovaná plechovková edice v designu Desnise Wild,  navíc na black CD-r. Koupíte pouze na LESe!