MOC NEPIČUJ

Nasranost, bolest… Tupost? Nevědomost? Nechci užít pojmů jako debilita, idiocie atd.. protože idiot za svou idiocii nemůže, taky ne debil.

Existuje snadně konzumovatelný televizní seriál Grimm, spočívá ve skutečnosti že vyvolený je nadaný v člověku vidět jeho skutečnou podobu. Podobu/povahu vola, krysy, ještěra atd… Na první pohled hloupá zábava, žrout televizního času, na druhý pohled myšlenka: tyhle hyení, křečkovský, lamí a další rypáky vidět na každým kroku. A proč o tom píšu? Protože je nevidím a chtěl bych být grimm!

A proč o tom píšu? Člověk může jebat tisíce kurev, ale jen někomu porozumí, někdo porozumí jemu. Člověk se musí naučit rozlišovat mezi mrdáním a milováním, jakkoliv milování může být v uvozovkách zkažené. Pokus, omyl… Jedeš dál….

Před rokem přítel H. přišel s nápadem udělat, stvořit, zvěčnit vinylovou desku, kde by se presentovala brněnská scéna, kdysi pojem, dnes skomírající hovno, které na pódiích nevidět, nepočítaje-li popíky, dnes tedy v úkrytu všeříkajícího pojmu „alternativa“, jistě tenhle plášť zahalí každýho kokota. Celej fór spočíval v tom že se osm kapel na desku složí a devátej podíl potřebné sumy doplatí vydavatalství, tedy já debil krysa Fido, přičemž nahrávání poskytl ve svým studiu V. grátis, coby sympatizant tohoto nápadu! Náklad se určí a rozebere dle zájmu účastníků, minimum jde do distribuce. Naivní.

A proč o tom píšu? Protože jsem hyena, kretén a vydřiduch. Každej Idiot je grimm, všichni to vidí. Ojebat kapelu, vydřít z ní zisk. Postavit si dům na Floridě, koupit jachtu na Mazurách! Ono přejít z pálenýho CD na CD lisovaný je rána a přejít z lisovanýho CD na vinyl je rána nikoliv obdobná, podstatně větší. Je to ranec kterej nikdo nezaplatí. Samozřejmě že vážený čtenář může namítnout různé výběrčí servery typu hiphop atd…, při hlubším zamyšlení a troše konzervativního myšlení je však tenhle styl ubohý. J. jde na večeři s pánem co věnuje nejvíce peněz, M. rozešle jetý kalhotky. Klik Klik… Kdo má dobrej žaludek to jistě ustojí, co je nakonec hodinka s debilem (kterej debilem vůbec nemusí být) proti sumě která zaplatí vydání desky?

Ale proč o tom píšu? Předpokládám že rádobyslavný vinyl Sampler Brno nikdy nevyjde. Namísto spojení sil, složení se na něco, co je prostě drahý, ale může bejt dobrý, se raději vysereme „ať to někdo zaplatí, na nic se skládat nebudu“ slýchám. A od přátel zase „prej se na tom chceš obohatit, prej je ojebáváš“. Jak bych se strašně chtěl obohatit! Jistě že ano! Jak strašně bych se chtěl živit hudbou, vydavatelstvím! Jak strašně bych se chtěl věnovat tomu co mě baví a obohatit se tím. A možná bych si to i kurva „strašně“ zasloužil.
Ať žije Národní divadlo!

A proč o tom píšu? Když děláme koncert nebo festival a někdo mě osloví jako „promotéra“, posílám ho do prdele, stejně tak posílám do prdele „manažery“ kapel. Náš svět je jednoduchej. Pivo a cesťák. Kapely z místa hrajou zadarmo, aby se zaplatil cesťák pro cizince. Předpokládá se že cizinci za obdobnejch podmínek pozvou i zúčastněný kapely, částečně se daří, existuje jakási scéna… Že to má muchy a parazity? Má.

A proč o tom píšu? Tisíckrát bylo omíláno slovo underground, pro mě až posvátné, se všemi někdejšími návaznostmi, dobře si však uvědomuju tu diskreditaci pojmu. Bejt mi dneska dvacet a bejt nadržená kundička s choutkama na starýho fousatýho vořecha, radši si tu frndu pošlu do vesmíru, než se tímhle bordelem zaobírat. Seš undroš? popik? pankáč? „Su country boy“ říkám „country & Ester“ debile. Docela ujdou Greenpeace.

A jestli mě Miš ještě bude srát, tak toho napíšu celej román!
13. prosince 2014, 1:10, Město snů
-Fido-