NICMOC KVINTET VYDALI DEBUT NIC MOC NEČEKEJTE…

Na Krákoru 2014 v Ostopovicích u Brna proběhne vedle dalších, ofifcielní křest debutu kapely NicMoc Kvintet, nazvaného skromě Nic moc nečekejte. Deska již přišla z lisovny a je připravena k expedici do vašich přehravačů. Dovedou překvapit tihle brněnští hudlaři? Kdo pamatuje nedávné divoké začátky souboru, rozhodně sedne na prdel, protože kapela ač služebně mladá, urazila obrovský kus cesty a s nápadem vydat desku nemělo významu déle otálet. Jednak proto, že kapela byla na nahrávku zralá a současně plná energie a radosti z hraní a to je nejlepší čas na pořízení nejlepší zvukové konzervy. No a jistou roli sehrály také obavy, že by se někdo mohl uráčit zasednout v nebeské hospodě. Nakonec situaci skvěle připodobňuje památná věta Vráti Brabence ze zkoušky Plastiků po Mejlově smrti, kdy povídá „ty mladý už do kapely nebudeme brát, nedávno nám tady jeden exnul“.

Pořízení nahrávky a následných zvukových úprav se zmocnil Vít Raška ve svém renomovaném domácím studiu Chlív. Vítek se taktéž podílel na zvukových aranžích. Nejenom že během nahrávání bonusové skladby improvizovaně zabušil šroubovákem do flašky od piva, ale obohatil kapelu také zvukem thereminu, což jen podtrhlo již tak místy patrný orientální ráz. Kapela NicMoc Kvintet se zařadila do katalogu Ears&Wind Records po boku takových pojmů jako jsou Hrozně, Stará dobrá ruční práce,  Mongolovy městské sady, nebo DG 307 pod katalogovým číslem SPL050-2. Jedná se tedy o padesátý CD nosič který má naše vydavatelství za sebou a exkluzivně si ho můžete pořídit na Dřevěné cikádě.

Deska je složena ze dvou částí. První se jmenuje S homéram u piva…  a jak název napovídá, zhudebňuje texty brněnského básníka Pavla Homéra Ambrože. Zásadního básníka brněnského undergroundu (1964-2011), jehož texty zdomácněly i v řadě dalších kapel, ať již těch jichž byl Homér součástí (Lambrechtův Psychometr, Idiot Crusoe, Já jsem poznal…), nebo těch které Homér inspiroval (Mongolovy městské sady, Metalurg, Čočka a další). Druhá část nese název V restauraci U Mrtvoly a až na tři čestné výjimky se jedná o texty moravsko-řeckého dekadenta Angela Morfea, což není nikdo jiný než alter ego vynikajícího fotografa a samozvaného císaře Emira&Chaliho. Oněmi čestnými výjimkami je Havranův text Hroby, skladba Smrtihlav z pera músy Sirény a skrytá variace na plastikovský cover coby skrytý bonus.
Buklet CD obsahuje vedle textů úvodní slovo Lenky Dostálové, manželky basáka Mary. Lenka byla přítomna utváření kapely od její kolébky, zkoušelo se totiž u Dostálů v obýváku, což pravidelně končívalo odjezdem v některý následující den za přítomnosti bolavých kocovin. Závěrečné slovo napsal blízký přítel kapely Emir&Chali. V bukletu je rovněž řada fotografií z koncertování NicMoc Kvintetu.  Tak snad malá ochutnávka z typografického provedení a jedna poslechová jednohubka níže.

NicMoc Kvintet: Prase

NicMoc Kvintet by neměl chybět ve sbírce žádného milovníka domácího undergroundu. Dobrý poslech a dobře vychlazený lahváče přeje.
-fido-

Vydal label Ears&Wind Records v roce 2014
54 minut
Formát CD, buklet 20 stran, jewel box
K mání na Dřevěné cikádě