NOVINKY EARS&WIND RECORDS – ZIMA 2013

Z tiskáren a lisoven jsme přivezli novinky připravené ke křtu na akci LES – Krákor retrospektiva 29. a 30. listopadu 2013 v Brně, v klubu Boro. Většinu z nich si můžete objednat i přes Dřevěnou cikádu.


Titul, který však objednat, ani blokovat nejde je ultralimitovaná plechovková edice nové desky se starými písněmi třebíčské undergroundové kapely Mongolovy městské sady. Vychází v pouhých cca třiceti exemplářích na černém médiu a jedná se o mimořádnou sběratelskou raritu. K dostání pouze osobně a na akci LES – Krákor retrospektiva 29. a 30. listopadu 2013 .

Prvním knižním titulem Ears&Wind Records je Závišův Oběšený Petr, reedice první a beznadějně rozebrané  knihy, kterou Záviš vydal s pomocí přátel v roce 1999. Kniha je vyvedena v novém kabátě a ilustroval ji brněnský fotograf a výtvarník Vladimír Havran Smýkal. Vychází ve 150 kusech, číslovaná a signovaná série. K mání poprvé na křtu 29. listopadu 2013, již v 17.00!!! Poté k objednání i na Dřevěné cikádě zde.

Formš, Stefanivos, nebo Židová, ale také tři z otců zakladatelů legendárního Skrytého půvabu byrokracie figurovali rovněž v souboru, který dnes zná jen hrstka zasvěcenců, kapela jejíž dřevní styl byl označován jako tempostatický underground si říkala Ginnungagap a reálně existovala v létech 19982006. Podrobná historie souboru je popsána v 24stránkovém bukletu, kde nechybí ani archivní fotografie a texty. Doporučujeme!

Ukázka skladby z CD Jsem životu děvkou: Kvetovlocky

K objednání na Dřevěné cikádě zde.

 

V roce 2012 uplynulo deset let od prvního výpalku vzniklého péčí Ears&Wind Records. K prvním kulatinám jsme do Bora pozvali řadu kapel spjatých s labelem Ears&Wind Records, přátele básníky a další zvěř a po dva dny jsme si libovali v kraválu. Z akce vzniklo DVD které je vloženo do sešitu fotografií Emira&Chaliho, který celý festival vzorně nasnímal.
K objednání na Dřevěné cikádě zde.

Drobná ochutnávka z 45-minutového DVD zde:

 

Veškeré zimní tituly Ears&Wind Records uvedeme za osobní účastí autorů během 29. a 30. listopadu 2013 na akci LES – Krákor retrospektiva v brněnském Boru.
Pořad na rádiu Dráťák věnovaný festivalu si můžete poslechnout zde.
Podrobný program naleznete na spodních proudech zde.