TLACHOVA SVÍCA XIII.

XIII. ročník TS zaznamená – vzhledem k obsazení kapel z ročníku XII. – jen nepatrné kosmetické změny. Pro tuto variantu se pořadatelé (E.T. & M.T.) rozhodli ze dvou důvodů – loňská akce proběhla ve velmi přátelském duchu (ovšem – ne, že by tomu bylo jindy jinak) a taktéž den následující neměl chybu – ranní párty, pohodička, potraviny, pivo, Pepův koncert zahradní a další příjemné věci …takže, proč ne? Druhým důvodem, nedělat nějakou zásadní dramaturgickou změnu, bylo nepokoušení „třináctky“ – což je, s přihlédnutím ke složení křesťanskoateisteckého realizačního tandemu, pochopitelné. Ale i s těmito malými změnami (nebo spíše – díky nim) to půjde z žánru do žánru.
Takže 8. 8. ve Strážnici!

 

Pepa Klíč – na jedné straně skvělý violoncellista, koncertní mistr ND v Brně, držitel mnoha českých i zahraničních ocenění, tvůrce vlastních skladeb, které nezapřou zkušenost s širokým proudem undergroundové a alternativní scény, na straně druhé mystifikátor, snažící se vytvořit iluzi, že hra na violoncello je snadná… (20.00 – 21.00)

White Cube – kapela, hrající v klasickém obsazení kytara (zpěv), klávesy, basa a bicí, má sice na svém profilu visačku „art rock-electronica“, při poslechu se ale zdá případnější zařazení, kterým se označili v jednom z komentářů sami – „drum-bass-synthshit“. Je to výstižné, a myšleno opravdu v dobrém… (21.00 – 22.00)

StBend – bicí, akordeon, klarinet a basa (místy čistá, místy booster, místy písty). Jak nástrojové obsazení napovídá, je to rock´n´roll. Kapela se vyskytuje převážně v prostředí undergroundu. Občas vystupuje v uniformách VB, aby se na to nezapomělo – a hlavně, aby se nezapomělo na to, že komunisti jsou kurvy… (22.00 – 23.00)

NicMoc Kvintet – kapela vznikla tak, že si výtvarník Vladimír Havran Smýkal udělal radost a založil ji. A udělal dobře. Texty, převážně z pér Emira Chaliho a Pavla Homéra Ambrože, jsou zasazeny v nekompromisním undergroundu, občas vykoukne něco z šedesátek, a o neupřesněný počet dob jsme zase někde jinde… (23.00 – 24.00)

Kozy – seskupení prošlo od 90. let m. st. několika vývojovými stádii. Zásadním se pro ni stalo stádium bubeníka a dvou zpívajících baskytaristů. Současná formace má sice jen jednu basu, ovšem dvě kytary a zpěv navíc. Není ani jisté, zda je v tuto chvíli metamorfóza dokončena, v každém případě je to bigbít a svižnost svižnostní… (24.00 – 01.00)

 

Událost na Knize Ksichtů