Z PÍRKA BÁZNÍ SLOVY JAKUBA URBANCE

MILÍ PŘÁTELÉ ČTENÁŘI,
v dnešní době, asi jako v každé, není jednoduché vydávat bázně a vše něco stojí. Proto mám velkou radost, že po dvanácti letech psaní poezie se mi podařilo oslovit nakladatelství, které vydá mou debutovou sbírku básní nesoucí název „Z pírka bázní Surreální st(r)av(a)“. V undergroundovém nakladatelství EARS & WIND RECORDS se vše seběhlo tak rychle a hladce, že křest Z pírky bázní bude již 26.8. na festivalu Napříč.

 

PROČ CROWDFUNDING?

Tři čtvrtiny nákladu na vydání sbírky nesu jako autor. Proběhne-li projekt úspěšně, budu moct zpětně zafinancovat tisk sbírky, který je již nyní v běhu. Ale k čemu mi budou výtisky ležet doma? Poezii chci hlavně šířit a nabídnout Vám Z pírku bázní a s ní i další zajímavé dárky! Věřím, že oceníte zejména plakáty A3 nebo biotašky s ilustracemi od talentované Elizabeth Allyn Woock.

Odkaz na Crowfunding Jakuba Urbance
Knihu lze objednat samozřjmě i na Dřevěné cikádě

 

 

PROČ TAK POZDĚ?!

Rozjíždím tento projekt až nyní, protože jsem rozlítaný blíženec, pracuju, studuju, cestuju a s Eli jsme pro Vás vytvářeli prezentační video na poslední chvíli. Doufám, že budete mít pro život básníka pochopení a menší prodlevu odpustíte. Za odměnu neokoukaná poezie zapůsobí na Váše smysly a krátce po křtu doputuje i k Vám.

 

Z PÍRKA BÁZNÍ SURREÁLNÍ ST(R)AV(A)

Proč jsem zvolil tak podivný název sbírky? Dnešní doba je plná rozporů, které útočí na duševní zdraví, a možností, které dráždí představivost. Často se smazává hranice mezi snem a skutečností. Některým lidem je dovoleno mít pouze bujné sny o realitě, jiní své sny realizují. Je to surreální stav, kdy vedle sebe existuje nespočet různých, někdy vzájemně si odporujících, realit, slepených v jedno velké monstrum. Jednotlivé části tohoto krásně děsivého živoka místo kooperace mezi sebou soupeří – a to je teprv žrádlo! Rozepře se odehrávají nejen na úrovni společenské, ale také na úrovni osobní. Nejistota a strach jsou všudypřítomné! Bázeň z bolesti, bázeň z neznáma, bázeň z naplnění života… stojí za snahu o překonání!

Jakub Urbanec

Z pírka bázní vyjde v ofsetovém formátu 123×156. Bude obsahovat přes 50 básní, 10 koláží a 8 ilustrací.
Křest proběhne na festivalu Napříč v Meziříčku u Želetavy 26. – 27. 8. 2016

 

Malá ochutnávka zde: