ŽEN: DEBUT NAFÚKNUTÉ

Label Ears&Wind Records vydal desku ŽEN – Nafúknuté. Oneman kapela Micheala Bártka se představuje v luxusním měkčeném balení. Po rozevření speciálního digipacku na magnetech na vás vykoukne skládaný buklet s texty a deska vás pozdraví skladbami Pochod umrlců a popřeje Pěkný den.  Nezbývá než zasunout kotouč do přehrávače a ponořit se do libých tónu Ženova debutu.
Deska bude oficielně uvedena a pokřtěna na Krákoru 2014 ve dnech 27.-28. června v Ostopovicích u Brna. Prostřednictvím Dřevěné cikády si ji však můžete opatřit s předstihem.

Narozen v Hodoníně, v květnu roku 1964. Zrozen Bůh ví kde, během léta šedesáttři, při migracích mladých za brigádami a zábavou. Ranné dětství spojené se břehy řeky Moravy a periferií starého Hodonína, ulicí Pančavou, přes jejíž přikrčené domky ční mohutné komíny lignitové elektrárny, chlouby budovatelských padesátých. Dále následují větší, či menší, kotrmelce s visačkou život v Brně, Praze a Vojtěchově na Vysočině. V současnosti, dle parametrů na venkovním teploměru, střídavě v Brně, či ve Vojtěchově. K hudbě, jež se vám zde dostává, byl přiveden po rozpadu kapely “V obležení žen”. Seskupení mělo dva členy a bývalému spoluhráči ponechána významová polovina původního názvu. Pravda, ta méně atraktivní, ale není jisté, zda by o nějakou tu půlku stál.
Tak vznikl ŽEN.

…píše se v úvodním textu bukletu v CD Nafůknuté

Jako malá ochutnávka vyjde v Krákorových novinách Uši a Vítr rozhovor s Ženem. Je to jeden z celé řady rozhovorů pořízených do připravované knihy Krákor – kronika 1998-2013, jejíž vydání je rovněž na spadnutí a poprvé si ji vážený čtenář fyzicky bude moct odnést právě na Krákoru.


Vydal label Ears&Wind Records v roce 2014
59 minut
Formát CD, skládaný buklet, speciální měkčený digipack s magnety
K mání na Dřevěné cikádě
Ochutnejte kliknutím na PLAY: