NOVINKY OD EARS&WIND NA FESTIVALU NAPŘÍČ

Na festivalu Napříč v Meziříčku u Želetavy 26.- 27. srpna, představí vydavatelství Ears&Wind Records několik novinek knižních i zvukových. Budou se křtít básnické sbírky Lukáše Trejbala a Jakuba Urbance a CD Kolben-Kavlík a Friends, samozřejmě za účastí autorů. Současně ve druhém vydání vychází CDr zvukovodných pohádek Otomara Klodnera – Kočka na loupačku.

Lukáš Trejbal, ústřední figura Oliverovy dálky. LES 2015, 28. listopadu, Brno, klub Paradox. Foto Zdenek Vykydal Lukáš Trejbal, ústřední figura Oliverovy dálky. LES 2015, 28. listopadu, Brno, klub Paradox. Foto Zdenek Vykydal
LUKÁŠ TREJBAL – Tahám za záchrannou brzdu

Lukáš Trejbal - Tahám za záchrannou brzdu, Ears&Wind Records 2016 Lukáš Trejbal - Tahám za záchrannou brzdu, Ears&Wind Records 2016Sbírka zahrnuje básně z let 2013 až 2016. Básník žijící v Nymburce (nar. 1967), kde pracuje v pivovaru. V současnosti zpívá v obnovené kapele Oliverova dálka (dříve také Práva pupku). Pravidelně publikuje v literárním časopise Reví Mítink. Je autorem sbírek To je skoro básnička (dvojknížka s Mirkem S. Jilemnickým, přezdívaná „Žlutá“, Rozevlátá palice, 1997) a Na dnešek jsem spal líp (Vega-L, 2013). Publikoval ve sbornících Stíny plesu (Rozevlátá palice, 1993), Cesty šírání (Triton, 1996) a Kam až došel, to tam našel (Triton, 2008). Napsal publikace o rockových kapelách na Nymbursku Nymburská rocková scéna I. (Vega-L, 2006) a Nymburská rocková scéna II. (Vega-L, 2008) a publikaci o klubech a rockových skupinách Rockokodák (Rozevlátá palice, 1995).

 

JAKUB URBANEC – Z pírka bázní
Jakub Urbanec  - Z pírka bázní, Ears&Wind Records 2016 Jakub Urbanec - Z pírka bázní, Ears&Wind Records 2016Prvotina olomouckého básníka (*1987 v Ostravě). Ve tvorbě se po čtyřech letech vrátil ke slam poetry. V olomouckém regionálním kole v dubnu 2016 se umístil na 3. místě. Svou tvorbu doposud publikoval v útulně poezie Herberk, literárním obtýdeníku Tvar, ve sborníku Druhé škrtnutí nakladatelství Zápalka a ve Lžičce v šuplíku. V 18. ročníku Studentské literární soutěže Univerzity Palackého v Olomouci byla jeho tvorba oceněna 3. místem. Vystupoval a vystupuje zejména v Olomouci (Slam Poetry, Autorské čtení U Magora, Night of the Living Readers, Lžičkočtení, …), dále četl na menších akcích ve Valašském Meziříčí (V LI-HU), Brně, Ostravě (Lusus Poesis), Praze (Jinonická sonáta), Mohelnici či Uherském Hradišti.

 

Krákor 2014, Ostopovice u Brna. Kolben a Kavlík (na fotce Kavlíka  Kolben) s bubeníkem. Foto René. Krákor 2014, Ostopovice u Brna. Kolben a Kavlík (na fotce Kavlíka Kolben) s bubeníkem. Foto René.
KOLBEN-KAVLÍK AND FRIENDS – Žití strůjce
Kalben-Kavlík and Friends - Žití strůjce,  Ears&Wind Records 2016 Kalben-Kavlík and Friends - Žití strůjce, Ears&Wind Records 2016Muzikou se člověku můžete dostat až k srdci, až do morku kosti, i samotný duše. A právě tahle parta „obstarožních mániček“ umí udělat takovou muziku. Sedíte, posloucháte, podupá-váte si do rytmu, necháte se unášet… a najednou zjistíte, že tep vašeho srdce je shodný s jejich rytmem. Že se člověk usmívá jako pitomec a vzápětí má slzy v očích. Nejsou to žádný dojáky pro náctiletý lolitky, ale bytelnej, poctivej underground…. Píše v kriminálnickém bookletu vloženém v krabičce k CD Hannah Haller a nutno souhlasit.

 

OTOMAR KLODNER – Kočka na loupačku
Otomar Klodner - Kočka na loupačku,  Ears&Wind Records 2016 Otomar Klodner - Kočka na loupačku, Ears&Wind Records 2016Sluchovodné pohádky z pera Otomara Klodnera. Autorem je frontman undergroundové kapely Terra Ignota, Kolben–Kavlík a dalších. Vypráví: Otomar Klodner, Helena Grygarová a Jan Zelinka. Hudební doprovod: Otomar Klodner, Jan Zelinka, Pavla Krucká.
Pro nemalé i nevelké. Dozvíte se například O pilné Panímandě, která začala u starosty a skončila až u papeže… Podmanivé, vtipné, přemýšlivé a setsakramentsky poslouchatelné.

 

Křtíme na festivalu Napříč – 26. a 27. srpna 2016
Tituly Ears&Wind Records získáte z první ruky na e-kšeftu Dřevěná cikáda
Katalog knižních titulů Ears&Wind Records
Katalog audio titulů Ears&Wind Records