PÁR SLOV KE KRÁKORU 2014

Tak jak se všechno kolem nás vyvíjí, tak se vyvíjí i festival Krákor. Troufám si, alespoň za sebe říct, že letošní šestnáctý ročník patřil k těm nejlepším.
Ostopovice u Brna, tedy jako místo konání na kratičkém úseku nikdy nedokončené protektorátní dálnice, ať chtě nebo nechtě v poslední červnový víkend hostily v dvoudenním našlapaném programu hromadu domácích „androšových“ kapel a i několik zahraničních hostů z daleké i nedaleké ciziny viz. Darren Eve (GB), Kalan (AT), Peacock Ball (SK).


Příznivci dobrého piva, kvalitní hudby a kuřiva si i tentokrát přišli na své. Nejvíce snad, podle zpětných ohlasů potěšilo vystoupení Pavla Zajíčka s DG307. Kromě stálic jako Nic moc kvintet nebo Mongolovy městské sady (tentokrát s ohňovou show a díky muži s tváří černého bobra bez projekce) nebo Čočka, Metalurg, Česnekový hlavy, Skrytý půvab byrokracie a mnozí další, nás všechny zúčastněné oblažilo i velké překvapení Krákoru a tím byla znovu obnovená Kapela Sobola nyní Kapela Sobola II. Moderátor festivalu Marek „dohola“ Sobola, tradičně v rudé košili a za doprovodu zkušených muzikantů z jiných hudebních seskupení (Raška, Babák, Lamram, Novotný) předvedl originalitu své tvorby a nespoutanost svého projevu.
Mužskou část publika určitě upoutala Nikola Mucha, tu ženskou dozajista Michael Bártek (ŽEN), který za přítomnosti velkého sboru osobností brněnského undergroundu pokřtil svou hudební prvotinu s názvem „Nafúknuté“.Dále jsme mohli vidět Jaroslava Erika Friče s Vítězslavem Holatou, císaře Emira Chaliho, Po pracovní době, StBand, Josefa Klíče, Janu Orlovou, OTK, Bez záruky, Hevér & Vazelína a jiné výborné účinkující.
Závěrem ještě připomenu, že Nicmoc Kvintet pokřtil svoje album plné textů velkých básníků Homéra a Emira Chaliho pojmenované „Nic moc nečekejte…“, že Fido & spol pokřtili Kroniku potulného festivalu Krákor, že jsem v sobotu nad ránem se svými verši vystoupil i já, že Bůh je k nám milostivý a že underground stále žije…

Ivoš Krejzek
7. července 2014


Fotky ze všech ročníků si můžete prohlédnout v ARCHIVU.

Externí odkazy:
GALERIE ANDREJE ČULÁKA
průřez na FULLMOON ZINE (KNIHA KSICHTŮ)